تفاهم نامه استفاده از خدمات رادین وب سرور
قوانین رادین وب سرور

کاربر گرامی؛ لطفاً موارد زیر را جهت استفاده از خدمات رادین وب سرور، با دقت تمام ملاحظه بفرمایید.

 

دریافت هرگونه سرویس از رادین وب سرور، شامل موارد این توافق‌نامه می‌گردد و این متن دربرگیرنده کلیه شرایطی است که کاربران عادی و خریداران سرویس‌های رادین وب سرور آن‌ها را می‌پذیرند. تمام نکات لازم به صورت کاملا شفاف در این سند ذکر گردیده است، در نتیجه استفاده از هریک از سرویس‌ها و قسمت‌های وب‌سایت رادین وب سرور، به منزله آن است که تمامی موارد این توافق‌نامه را پذیرفته‌اید. در صورتی که مفادی از این قرارداد برای شما قابل پذیرش نیست باید نسبت به قطع استفاده از سایت و سرویس‌های رادین وب سرور اقدام نمایید.

 

درمواردی که لازمه ارائه سرویس‌های ذکر شده در این توافق‌نامه، منجر به استفاده از خدمات، سرویسها و یا همکاری با شخص یا مجموعه سومی باشد، شرایط ارائه سرویس و توافق‌نامه ارائه خدمات شخص یا شرکت ثالث بر مفاد این توافق‌نامه افزوده می‌گردد.

 

دیدگاه رادین وب سرور مبتنی بر شفافیت کامل و حفظ منافع مراجعین است. به همین جهت از شما کاربر عزیز دعوت میشود در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و یا انتقاد در زمینه تغییر و یا به روز رسانی این سند، با ما در ارتباط باشید.

 

فصل اول : تعاريف

 1. خریدار: شخصی حقیقی یا حقوقی که اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می‌نماید.
 2. سرویس: کلیه خدمات ثبتی، نرم‌افزاری، فنی و ارتباطی قابل ارائه توسط شرکت
 3. وبسایت شرکت: وبگاهی به نشانی https://radinwebserver.com که مشخصات خریدار، در حساب کاربری همان خریدار ثبت شده و ایشان از این طریق به فهرست سرویس های خود (فعال، غیر فعال و یا حتی صفحه ای که نشان دهنده ی عدم وچود سرویس برای کاربر است) دسترسی داشته و به ایشان امکان تمدید، ارتقاء، خرید سرویس جدید و یا حذف سرویس قدیمی را میدهد.
 4. کاربر: هر فرد حقیقی، حقوقی که از سرویس‌ها رادین وب سرور در حال استفاده باشد. حتی اگر بابت سرویس ارائه شده فاکتوری از سوی شرکت صادر نشده باشد.
 5. ناحیه کاربری: پنل مدیریت حساب کاربر که پس از ورود به سایت توسط خود کاربر با نام کاربری تأیید شده توسط همان کاربر به آن دسترسی خواهد داشت.
 6. سرویس دهنده ثالث: هر مجموعه حقیقی یا حقوقی که با ارائه خدمات به شرکت امکان ارائه سرویسی یا بخشی از سرویس‌های ارائه شده به خریدار را فراهم می‌آورد.
 7. شبکه ملی اطلاعات: شبکه ای بنا شده بر پایه اینترنت با پوشش کشوری. این شبکه امکان اتصال و دسترسی به انواع خدمات پرسرعت را با تعرفه رقابتی برای کلیه کاربران ایرانی، فراهم می‌سازد. توجه داشته باشید که کلیه محتوایی که در این بستر در دسترس کابران قرار میگیرد تنها در داخل کشور مسیریابی میشود.
 8. اینترنت: اصطلاح «اینترنت» به شبکه جهانی رایانه‌ها که با استفاده از پروتکل TCP / IP به یکدیگر مرتبط هستند اشاره دارد.
 9. تعرفه: فهرست کامل سرویس‌های قابل ارائه همراه با ویژگی‌ها و محدودیت‌ها و قیمت‌ها، که به جهت آگاه سازی کامل خریدار در اختیار ایشان قرار میگیرد.
 10. دوره: مدت‌زمان، ترافیک، حجم یا میزان تخصیص منابع تعیین شده برای هریک از سرویس‌های شرکت بر اساس تعرفه تعیین شده از سوی شرکت؛ و در صورت اتمام هرکدام از موارد مدت‌زمان، ترافیک، حجم یا میزان تخصیص منابع برای سرویس دوره پایان یافته تلقی می‌گردد.
 11. سررسید: : زمان اتمام حجمی، زمانی و یا پردازشی دوره خریداری شده توسط کاربر که از پیش مبلغ آن پرداخت شده و مراحل پرداخت تکمیل گردیده باشد.
 12. زمان دسترسی: زمانی که کاربر میتواند بدون هیچگونه اختلالی از سرویس/سرویسهای خود استفاده کند. طبیعی است که محدودیت های اعمال شده توسط قانونگذار، خارج از تعهدات رادین وب سرویس است. بدیهی است که بروز حوادثی مانند سیل، زلزله و سایر بلایای طبیعی یا غیر طبیعی نظیر جنگ که بر روی سرویس دهی رادین وب سرور تاثیر منفی داشته باشند نیز خارچ از تعهدات این شرکت میباشد.
 13. اعتبار: اعتباری که بر منبای پول رسمی ایران محاسبه شده و کاربر از میتواند از طریق شارژ حساب بوسیله پول رسمی ایران و یا سایر ارزهای رایج، آن را افزایش دهد. از اعتبار جهت تمدید/تمدید خودکار، خرید سرویس جدید، ارتقاء سرویس و یا مواردی از این قبیل، استفاده میشود. فراموش نشود که استفاده از اعتبار، منجر به کاهش آن خواهد شد.
 14. خدمات اعتباری: در صورتی که قطع شدن خدمات کاربر بر عهده رادین وب سرور باشد (خارج از موارد ذکر شده در بند 12)، اعتبار کاربر متناسب با اختلال ایجاد شده، در حساب کاری ایشان افزایش خواهد یافت.
 15. مرورگر: به هر نرم افزاری که بتوان بوسیله آن دسترسی به محتوای وب سایتها بر روی شبکه جهانی اینترنت و یا و تعامل با آنها را داشت.
 16. مبلغ ماهانه: اشاره به مبلغ پرداختی طی دوره 30 روز برای سرویس/خدمت فعال است.
 17. وب: سیستمی مبتنی بر کاربر و سرور بر روی اینترنت است که با استفاده از ابزار Hyper Text و Link دادن به اجزای اطلاعات به یکدیگر دسترسی به منابع اطلاعاتی را تسهیل می‌کند.
 18. میزبانی: یا هاستینگ (Hosting) خدمت ارائه فضای ذخیره سازی بر روی اینترنت
 19. سرور اختصاصی: تعیین منابع محاسباتی (رایانشی) یک یا چند سخت افزار به صورت اختصاصی تنها برای یک کاربر در طی مدت زمان مشخص.
 20. سرور مجازی (VPS) : اجاره منابع رایانشی به صورت محدود شده بر روی سیستم عامل مجازی، براساس تعیین حد برای استفاده از منابع در مدت زمان مشخص.
 21. سرور ابری ایران (Cloud Iran) : اجاره بخشی از منابع رایانش ابری که توسط زیرساخت شرکت، با تعرفه و مدت زمان معین تعریف شده است.
 22. شبکه توزیع محتوی (CDN) : در این سرویس، توزیع محتوی براساس موقعیت جغرافیایی کاربر، منطبق بر منابع اختصاص یافته به کاربر و در طی زمان مشخص در اختیار ایشان قرار میگیرد.
 23. هرزنامه (اسپم – Spam) : ایمیلی که بدون اجازه یا موافقت گیرنده برای او ارسال شود؛ و یا اینکه محتوی ایمیل منطبق با قوانین شبکه دریافت کننده ایمیل مورد نظر نباشد.
 24. محافظ تشخیص تقلب: استفاده از سرویسهای خاص جهت تشخیص و تایید هویت کاربر
 25. مرکز خدمات داده های اینترنتی (IDC) : که بیشتر به نام Internet Data Center شناخته میشود.
 26. فعالسازی سرویس/سرویسها/خدمت/خدمات: آگاه سازی کاربر از فعال شدن سرویس یا خدمات درخواستی ایشان بر اساس قرارداد و یا صورتحساب تنظیم شده بین کاربر و رادین وب سرور.
 27. کاربر وب سایت: به تمامی کسانی اطلاق میشود که از هر جای دنیا وب سایت خریداری شده توسط کاربر را دیده و یا از آن استفاده میکنند.
 28. میزان مصرف رم (یا به اختصار رم - RAM) : مقدار مصرف کاربر از حافظه اصلی سرور (و یا سرورها بسته به درخواست و قرارداد/صورتحساب کابر) بر حسب واحد گیگابایت که توسط وب سایت کاربر هنگام استفاده از مراجعین آن وب سایت مورد مصرف قرار میگیرد.
 29. میزان استفاده از پردازنده مرکزی (CPU Usage) : نمایش مقدار استفاده از توان محاسباتی پردازنده مرکزی توسط وب سایت کاربر به صورت درصدی از توان کلی پردازنده که به واسطه پردازش درخواست ها از وب سایت، اجرای کدهای دینامیک و استاتیک، ترافیک وب سایت و هر نوع پردازش دیگری که در هنگام سرویس دهی به مراجعین وب سایت کاربر مصرف میگردد.
 30. فضای ذخیره سازی (Disk Space) : به مقدار فضای اشغال شده از هارد دیسک توسط کاربر که برای هرنوع ذخیره سازی اطلاعات/دیتا از جمله خود وب سایت، پایگاه های داده (مانند SQL Server)، گزارشها (لاگ - Log)، ایمیل ها و غیره استفاده میگردد.
 31. پهنای باند (Bandwidth) : محاسبه میزان ترافیک رد و بدل شده بین سایت کاربر جهت سرویس دهی به مراجعین سایت کاربر که برای ارائه خدمات، نمایش اطلاعات سایت کاربر و سایر موارد استفاده میشود. مبنای محاسبه ترافیک مصرفی مگابایت بر ثانیه است. میزان تبادل اطلاعات بین سایت های کاربر (در صورتی که کاربر بیش از یک سایت داشته باشد) نیز به همین ترتیب محاسبه میگردد.
 32. انتقال اطلاعات (Data Transfer) : به مقدار کلی (سر جمع) حجم اطلاعات رد وبدل شده بین سایت کاربر و مراجعین آن سایت، اطلاعات منتقل شده بین سایت کاربر و سرور یا سرورهای دیگر ارائه دهنده خدمات، بر حسب مگابایت بر ثانیه، اطلاق میشود.
 33. زمان آماده به کار سرور (Server Uptime) : مدت زمان در دسترس بودن سرور در ظی بازه زمانی مشخص که بوسیله نتیجه سه آزمونی که باید نتیچه آنها مثبت باشد ودر ادامه معرفی میشوند، اندازه گیری میشود.
  • پینگ وب سرور (Webserver Ping) : سرور باید بر روی درگاه (پورت - Port) 80 (درگاه جهانی پیش فرض) و یا درگاه دیگری که بر اساس تنظیمات خریدار تعریف شده است، از طریق telnet (روشی که کامپیوترها را قادر میسازد در داخل یک شبکه به هم متصل شوند) در دسترس و پاسخگو باشد.
  • پینگ ایمیل سرور (Email Server) : پاسخگویی ودر دسترس بودن سرور ایمیل بوسیله telnet بر روی درگاه های 25 یا 110 (درگاه های پیش فرض بین المللی برای ایمیل) یا درگاه دیگری که خریدار آن را تنظیم کرده باشد.
  • پینگ پایگاه داده سرور (Database Server) : میزان در دسترس و پاسخگو بودن پایگاه داده سایت بر روی درگاه های پیش فرض تعریف شده نرم افزارهای “MS SQL Server” و “MySQL” بر اساس تنظیمات خریدار یا شرکت.

توجه داشته باشید در صورتی که سرویس به درخواست خریدار، به شبکه داخلی مد نظر ایشان و یا بستر شبکه ملی اطلاعات محدود شده باشد، معیار سنجش زمان آماده به کار بودن سرویس، با بستری که بر روی آن اجرا و محدود شده بوده و شبکه جهانی اینترنت شاخص نخواهد بود.

 1. اختلال: هر چیزی که مانع از استفاده کابر از سرویس ها یا خدمات زیرساخت ابری شده و این عدم دسترسی بر عهده رادین وب سرور باشد و نه در اثر موارد ذکر شده در بند 12 همین سند، مدت زمان اختلال در محاسبه خدمات کاربری به نفع کاربر اعمال خواهد شد.
 2. اختلال سرور ابری: به از دسترس خارج شدن سرویس ابری به هر شکل از جمله خاموش سرور، که باعث شود اتصال به سرور به هیچ شکلی امکانپذیر نباشد.
 3. اختلال حافظه ذخیره سازی ابری: زمانی پیش می آید که خواندن یا نوشتن اطلاعات (Data Read/Write) بر روی حافظه ذخیره سازی (Hard Disk) امکان نداشته باشد.
 4. اختلال شبکه: به اختلالی گفته میشود که به واسطه آن ارتباط سرور ابری با اینترنت یا شبکه ملی اطلاعات از تمام مناظق جغرافیایی با مشکل رو به رو شده باشد.
 5. زمان آماده به کار (Uptime) : مدت زمانی است که تمامی سرویس/سرویسهای سرویس دهنده (رادین وب سرور و یا سرویس دهنده های ثالث طرف قرارداد رادین وب سرور) به وب سایت خریدار در بستر اینترنت قابلیت دسترسی داشته باشد/باشند. تنها تحت شرایط زیر، تعلیق سرویس در زمان آماده به کار محاسبه نمیشود:

خود وب سایت یا بعضی از سرویسهای وب سایت مغایر با بندهای این قرارداد عمل کرده باشند.

 1. بدون اندازه گیری (Unmetered) : در این روش، محدودیتی از جانت رادین وب سرور اعمال نشده و تنها محدودیت، محدودیت سخت افزاری یا نرم افزاری سرویس است. به عنوان نمونه، اگر درگاه ارتباط با نت سخت افزار انخابی کاربر کارت شبکه 1 گیگابایت (Gigabit Ethernet - LAN) باشد، کاربر نمیتواند انتظار سرعتی فراتر از 1 گیگابایت بر ثانیه داشته باشد. تاکید میشود که تا وقتی نامحدود بودن سخت افزار مغایرتی با مفاد قوانین رادین وب سرور نداشته باشد، اجرا میشود.
 2. نامحدود (Unlimited) : به معنی اختصاص سطح دسترسی بالاتر به منابع نسبت به مصرف معمول سرویس های رادین وب سرور بوده و شرکت اجازه دارد شرایط "مصرف منصفانه" را بر روی منابع سرویس های خریدار اعمال نماید. (مشابه خرید سرویس اینترنت نامحدود از سرویس دهنده هایی که سقف مصرف منصفانه را تعریف میکنند)
 3. استخراج رمزارز (Crypto Mining) : به هر نوع عملی یا عملیاتی که با استفاده از منابع سخت افزاری و نرم افزاری در راستای استخراج (ماین کردن – Mining) یا هرشکل از ارتباط با پردازش هرگونه رمزارز داشته باشد.
 4. بسته (Packet) : بسته ای کم حجم از اطلاعات که در قالب خاصی بسته بندی شده و به عنوان واحدی از اطلاعات که بر روی بستر شبکه منتقل میشود. بسته میتواند مستقل بوده یا بخشی از دیتای بزرگتر باشد.
 5. ثبت کننده اصلی: موسسه ای که در سطح بین المللی مسئولیت ثبت نام دامنه (Domain) را عهده دار بوده و از بعد حقوقی دارای ماهیتی مستقل از رادین وب سرور دارد.
 6. زیرساخت میزکار مجازی (VDI - Virtual Desktop Infrastructure) : سرویسی است که بوسیله آن محیط دسکتاپ برای کاربر به صورت نرم افزاری شبیه سازی شده و طی مدت زمان توافق شده محدود در اختیار کاربر قرار میگیرد.

 

فصل دوم : هويت

 1. هویت شرکت: شرکت رادین پاسارگاد مهوین با نام تجاری رادین وب سرور به شماره ثبت 514307 به شماره ملی 14007021907 و دارای ای نماد متعلق به وزارت صمت به نشانی وبگاه (وب سایت) https://radinwebserver.com می باشد.
 2. هویت خریدار: شخصی حقیقی یا حقوقی که مشخصات ایشان در ناحیه کاربری کاربران و همچنین در بانک اطلاعات کاربران ثبت و نگهداری شده و سرویس یا سرویسهای خریداری شده توسط خریدار تحت حساب وی مدیریت میشود.
 3. خریدار حقوقی موظف است یک نماینده با اختیار کامل (تام الاختیار) را جهت انجام کلیه امور به رادین وب سرور معرفی کند. این نماینده معرفی شده به رادین وب سرور دارای اختیارات شخص حقیقی بوده و دقیقا همانند شخص حقیقی میتواند اقدام به خرید، افزایش و تمدید سرویس نماید. در صورتی که خریدار حقوقی بخواهد شخص دیگری به جز شخصی که برای اولین بار از رادین وب سرور سرویس خریداری نموده معرفی نماید، موظف به اعلام کتبی به رادین وب سرور بوده و در صورت عدم دریافت اعلام کتبی ذکر شده، شرکت مسئولیتی در قبال حقوق، عملکرد مالکیتی و مسئولیتی خریدار بر عهده نخواهد داشت.
 4. جهت حفظ حقوق قانونی خریداران محترم، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات صحیح و کامل هویتی و بارگذاری تصور کارت ملی (پس از ثبت نام اولیه و ورود به حساب کاربری) هستند. تقاضا میشود کاربران حقوقی اینجا درخواست ثبت افراد حقوقی را دهند. شرکت مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضای خریدار یا نماینده خریدار نداشته و همچنین عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات شخصی مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود.
 5. خریدار با ثبت نام کامل در وبگاه (وب سایت) رادین وب سرور، اعلام مینماید که تمامی اطلاعات ارائه شده توسط ایشان مانند نام، شماره تماس، نشانی و غیره صحیح بوده و در صورت هر گونه تغییر در آنها (مانند نقل مکان به محلی جدید). توجه داشته باشید که شرکت حق بررسی و کنترل صحت اطلاعات کاربر بوسیله دریافت تصویر برابر با اصل اطلاعات مورد نیاز از کاربر را برای خود محفوظ میدارد. همچنین شرکت حق دارد از زمان درخواست اطلاعات کاربر تا زمان دریافت آن، سرویس/سرویسهای کاربر را تعلیق نماید.
 6. مالک سرویس خریدار و یا نماینده ی خریدار است. تمامی حقوق و مسئولیت های مرتبط با سرویس/سرویس ها نیز بر عهده خریدار یا نماینده ایشان است.
 7. حتی اگر بنا بر دلایلی همچون کاهش هزینه و یا نیاز به بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید، در عوض مشخصات خریدار، مشخصات شرکت ارائه کننده خدماات ثبت شده باشد، همچنان مالکیت، کلیه حقوق و مسئولی های قانونی بر عهده خریدار خواهد بود.
 8. تغییرات مالکیت: هر گونه تغییر در مالکیت سرویس تنها بوسیله درخواست کتبی خریدار و ارائه مدارک شناسایی برای اشخاص حقیقی و درخواست مکتوب بر روی سربرگ رسمی شرکت خریدار توسط نماینده آن شرکت به همراه روزنامه رسمی که حاوی اسامی صاحبان امضا با معرفی نماینده و معرفی حساب کاربری جدید در ناحیه کاربری انجام میگردد.
 9. رادین وب سرور برای حفظ حقوق خریداران محترم، حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت دارد.
 10. رادین وب سرور زمان درخواست تغییر مالکیت، اگر به مورد مشکوکی برخورد نماید میتواند تا زمان جمع آوری اطلاعات کافی، اقدامی برای تغییر مالکیت انجام ندهد.
 11. مورد بسیار مهمی که انجام آن بر عهده ی کاربر میباشد، اطمینان حاصل کردن از به روز بودن اطلاعات شخصی ایشان (نشانی پست الکترونیک، شماره تلفن همراه و غیره) است. در صورت بروز مشکلاتی از قبیل دریافت نشدن ایمیل به موقع اطلاعیه ها و عوارض ناشی از آن بواسطه عدم به روز رسانی نشانی ایمیل، مسئولیتی بر عهده رادین وب سرور نخواهد بود.

 

فصل سوم : راه های ارتباطی طرفين با هم

 1. ارتباط شرکت با خریدار: روش مستند ارتباط شرکت با خریدار از طریق ارسال ایمیل به خریدار و پاسخگویی به تیکت های پشتیبانی که در حساب کاربری ایشان ثبت شده است. نشانی ایمیل ثبت نشده در حساب کاربری خریدار، به رسمیت شناخته نمیشود.
 2. ارتباط خریدار با شرکت: روش مستندی که خریدار میتواند برای ارتباط با شرکت اتخاذ کند، استفاده از ایمیل ثبت شده خریدار در حساب کاربری خود خریدار و یا استفاده از تیکت پشتیبانی و دریافت شماره پیگیری همان تیکت است.

شرکت هیچ نوع مسئولیتی نسبت به خسارت احتمالی وارد شده و یا تبعات آن به کاربری که تغییر اطلاعات تماس خود را از طریق معتبر به رادین وب سرور اطلاع نرسانده است را ندارد.

 

فصل چهارم : تغييرات

 1. تغییرات توافقنامه: توافقنامه ای که کاربر در وب سایت رادین وب سرور ملاحظه مینماید، تابع مستقیم قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و سایر قوانین بین المللی و توافقات مجامع بین المللی ناظر بر سرویس های قابل ارائه توسط شرکت است. بدیهی است که در صورت تغییر قوانین در سطح کشور و یا در سطح جهانی در هر زمانی، رادین وب سرور نیز حق انجام تغییرات آنی در توافقنامه را برای خود مجفوظ میدارد. این تغییرات از طریق به روز رسانی صفحه توافقنامه در اختیار کاربران و عموم قرار داده میشود. توجه بفرمایید که شرکت مسئولیتی در قبال اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و این مهم بر عهده کاربر است؛ که در صورت نیاز همه موارد را با مراجعه به وب سایت کنترل نمیاد.
 2. تغییرات تعرفه: اگر تغییراتی در تعرفه سرویس اتفاق بیفتد و کاربر در حال استفاده از رویس مذکور باشد، تعرفه قدیمی تا پایان سرویس برقرار خواهد بود؛ اما در صورت اقدام به ارتقاء و یا تغییر سرویس، تعرفه جدید اعمال خواهد شد. تمدید سرویس نیز همیشه تابع آخرین تعرفه ها است.
 3. هزینه های کارشناسی و خدمات: محاسبه هزینه های مربوط به کارشناسی یا خدماتی که در حین استفاده از سرویس کاربر انجام میشود به قیمت آخرین تعرفه انجام شده و تابع تعرفه سرویس کاربر در زمان شروع سرویس نیست.
 4. ارتقاء سرویس: ارتقاء سرویس میزبانی به سرویسی بالاتر، امکانپذیر بوده و شامل هزینه خواهد بود.
 5. تنزل سرویس: سرویس/سرویسهای خریداری شده تنها در زمان سررسید سرویس میتوانند تنزل داشته باشند و امکان بازگشت وجه وجود ندارد.
 6. اطلاع رسانی تعرفه جدید: اطلاع رسانی به کاربران از طریق وبگاه (وب سایت) رادین وب سرور انجام میشود.
 7. پیش فاکتور با قیمت قدیم: اگر برای خریدار پیش فاکتوری دارای مهلت زمانی تسویه صادر شده باشد، تا زمان سر رسید زمان آن با قیمت توافق شده انجام شده و در صورت نداشتن مهلت زمانی و یا ردشدن زمان آن، تسویه حساب طبق تعرفه جدید انجام خواهد شد.
 8. تغییرات فنی: رادین وب سرور مختار بوده و اجازه دارد اقدام به انجام تغییرات فنی، سخت‌افزاری، نرم‌افزاری یا شبکه‌ای در سرویس‌های ارائه شده است. اگر این تغییرات به گونه ای باشد که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار دهد، شرکت از حداقل 1 روز الی 30 روز (یک ماه) زودتر به کاربر از طریق ایمیل، ناحیه کاربری و یا وب سایت اطلاع رسانی خواهد کرد. سازگار شدن با تغییرات از پیش اعلام شده بر عهده کاربر است.
  • اگر مورد یا موارد ضروری ای پیش بیاید که توان اطلاع رسانی 1 تا 30 روزه از شرکت گرفته شود، یا فوریت هایی در بخش فنی ایجاد شود (به عنوان مثال سوختن تجهیزات)، مسئولیت اطلاع رسانی از شرکت سلب میشود.
  • خریدار با قبول شرایط و خرید سرویس، شرکت را وکیل خود قرار میدهد که در صورت لزوم و در زمان مناسب، جهت ارتقای سطح کیفی خدمات ارائه شده، اقدام به انجام فعالیت های لازم نرم افزاری یا سخت افزاری یا هر دو بر روی سرورهای اختصاصی و سرویسهای میزبانی آن نماید.

 

فصل پنجم : تحويل خدمات

 • چکونگی تحویل خدمات:
  • پس از پرداخت مبلغ سرویس توسط خریدار و آماده به کار شدن سرویس، انجام آن توسط نشانی ایمیل که خریدار در ناحیه کاربری ثبت کرده و یا بوسیله برگه سرویس به اطلاع ایشان میرسد. دسترسی نداشتن خریدار به ایمیل ثبت شده، مانع از تحویل سرویس نمیگردد.
  • اگر خریدار در بازه زمانی نشخص شده تحویل سرویس، ایمیل مذکور را دریافت نکند، موظف است حداکثر طی 2 (دو) روز پس از پایان زمان مجاز تحویل، به صورت کتبی و با امضا نامه شرکت را مطلع نمیاد.
  • در زمان بروز شرایط فنی ویژه و یا اعمال محدودیت های خارج از حیطه اختیار شرکت که منجر به تاخیر در تحویل سرویس گردد، شرکت مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا 2 برابر خواهد بود.
  • لغو سرویس تحویل داده نشده تا پیش از گذشتن 2 برابر زمان مجاز تحویل امکانپذیر نخواهد بود. به عنوان مثال اگر زمان تحویل سرویس 3 روز باشد و تا 6 روز تحویل داده نشود، خریدار میتواند تقاضای لغو سرویس بدهد.
  • رادین وب سرور مسئول تحویل سرویس مطابق با درخواست خریدار بوده و دربرابر عدم تطبیق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از سرویس مسئولیتی نخواهد داشت.
  • تحویل سرویس/سرویس‌ها پس از تأیید پرداخت صورتحساب انجام میشود.
  • زمان تحویل سرویس از زمان تسویه صورتحساب محاسبه میشود نه از زمان صدور صورتحساب.
  • اعتبار سرویس دامنه، از لحظه ثبت سرویس توسط شرکت ثبت کننده اصلی شروع میشود.
  • اگر به هر دلیلی، شرکت ثبت کننده اصلی دامنه، دامنه مدنظر خریدار را ثبت نکند، سرویس غیرقابل تحویل شمرده شده و رادین وب سرور مسئول تحویل دامنه به خریدار نخواهد بود.
 • حداکثر زمان تحویل
  • طولانی ترین زمان تحویل سرویس با توچه به شرایط عمومی کشور مطابق با فهرست زیر است:
   • سرور اختصاصی تا 7 روز کاری
   • ثبت دامنه تا 3 روز کاری
   • سرویس میزبانی تا 2 روز کاری
   • خرید نرم افزار خارجی تا 10 روز کاری
  • تطابق با سفارش
   • اگر مشخصات سرویس تحویل داده شده به خریدار با مشخصات سرویس درخواست شده توسط مشتری مغایرت داشته باشد، خریدار موظف است مراتب را حداکثر طی یک هفته از تاریخ صدور صورتحساب به شرکت اعلام کرده و شرکت موظف است در کوتاهترین زمان ممکن سرویس را اصطلاح نماید. اگر اطلاع رسانی توسط خریدار به موقع انجام نشود، مسئولیت شرکت صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار تا زمان پایان سرویس مندرج در صورتحساب بوده و منجر به افزایش زمان سرویس دهی نخواهد شد.

 

فصل ششم : فعالیت‌های غیرمجاز خریدار

مواردی که در ادامه فهرست میشوند تخطی از شرایط مندرج در رادین وب سرور بوده و شرکت در صورت مشاهده این موارد، حق محدود کردن سرویس، تعلیق سرویس، قطع سرویس بدون اخطار قبلی و یا عدم سرویس دهی را برای خود محفوظ میدارد. مرجع تشخیص تخطی شرکت است.

زمانی که رادین وب سرور از تخطی خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا کند، نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی اقدام مینماید. در صورت وقوع این حالت، سرویس متخلف ممکن است به صورت موقت قطع گردد. در پایان بررسی ها، شرکت متناسب با نوع تخلف مجاز است اقدام به محدود کردن سرویس، تعلیق یا قطع آن نماید. همچنین شرکت در صورت لزوم حق پیگیرد قانونی، شکایت و اخذ خسارت را برای خود محفوظ میدارد.

اگر مورد یا مواردی باشد که در فهرست ذیل به آن/آنها اشاره نشده باشد اما از نظر قوانین ایران یا قوانین کشور محل قرارگیری سرورها خلاف قانون باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب شده و در صورت قطع خدمت/خدمات شرکت هیچ نوع وجهی به متخلف تحت هیچ عنوانی (از جمله ادعای خسارت، هزینه زمان باقیمانده سرویس و غیره) پرداخت نخواهد نکرده و همچنین متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارد شده به شرکت، مشتریان شرکت که در این اقدام متضرر شده اند و یا IDC سرویس مورد نظر خواهد بود.

فهرست تخلفات:

 • عدم رعایت قانون حق مالکیت معنوی (کپی رایت) ایران یا بین المللی
 • نصب یا استفاده از نرم افزاری که منجر به اختلال در عملکرد سرور گردد.
 • ارسال برنامه یا قایلهای اجرایی با پسوندهای "vbs، bat، com، exe و غیره" به سرویسهای میزبانی اشتراکی یا دسکتاپ مجازی و یا ذخیره سازی آنها؛ در صورت مشاهده، این فایلها بدون اخطار قبلی از فضای خریدار پاک شده و با ایشان طبق قوانین برخورد میشود.
 • استفاده از کد مخرب مانند انواع ویروس یا هر کدی که منجر به آلودگی، پایین آمدن سطح امنیت سرور یا منجر به کندی سرور شود.
 • استفاده از هر نوع برنامه ای (از قبیل برنامه ای ضعیف نگارشی) که باعث ایجاد رخنه و نفوذ به سرویس و یا سایر سرویسهای شرکت یا خریداران دیگر گردد.
 • استفاده عمدی یا سهوی از فایل آلوده به ویروس در فضای سرویس خریداری شده
 • ارسال هرزنامه (اسپم Spam)، عمدی یا غیر عمدی حتی اگر از سرویس شخص ثالث (Third Party) استفاده شده باشد. معیار سنجش بررسی تیم فنی شرکت یا استفاده از خدمات سایتهای تخصصی این مورد مانند SpamCop است. در صورت انجام این تخلف، سرویس به مدت 24 ساعت الی یک هفته مسدود خواهد شد. توجه داشته باشید که در این مورد شرکت بنابر تشخیص خود سرویس کاربر را لغو کرده و بابت نقض قوانین، به اندازه خسارت وارد شده توسط کاربر میتواند از اعتبار حساب کاربری متخلف کسر نماید.
  • تعداد ایمیل مجاز برای ارسال حداکثر 200 ایمیل در ساعت با محدودیت سقف 50 ایمیل در دقیقه است.
  • ارسال ایمیل گروهی و تعداد بالا (Bulk Email) به هر شکل ممنوع است. ملاک تشخیص ایمیل گروهی، شباهت دو ایمیل خواهد بود.
  • راه اندازی و اجرای Mail Server Open Relay
 • گزارش مبنی بر انجام اعمال مخالف و مغایر با قانون توسط گروه فنی شرکت و یا IDC که سرور میزبانی در آن قرار دارد.
 • رعایت نکردن قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران
 • انجام هر گونه عملیاتی که منجر به ایجاد اختلال در ارائه خدمات شرکت به خریداران از جمله خود متخلف، گردد.
 • سوءاستفاده از سیستم جهت نفوذ (هک Hack) یا اختلال ایجاد کردن در سیستم اشخاص ثالث.
 • انجام IRC و یا بر پا کردن هر نوع Relay Chat Server
 • استفاده از P2P جهت اشتراک گذاری یا دانلود فایل مانند استفاده از پروتکل Torrent یا راه اندازی سرویس های مرتبط.
 • استفاده فراتر از محدوده منابع تخصیص یافته به سرویس.
 • ایجاد اختلال در امنیت شبکه یا سیستم که به شرکت حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را میدهد و شامل موارد زیر میباشد:
  • دسترسی غیر مجاز به داده ها (Data)، شبکه یا خود سیستم و یا انجام آزمون آسیب پذیری (تست نفوذ - Penetration Test) بر روی شبکه یا یک سیستم.
  • مداخله در خدمات ارائه به هر کابر، شبکه یا میزبان شامل:
   • تلاش برای دسترسی غیر مجاز به اطلاعات ایمیل دیگران
   • تلاش عمدی برای پر کردن فضای ذخیره سیستم و از کار انداختن آن
   • اقدام در جهت حذف یا تغییر اطلاعات وب سایتها بدون کسب مجوز از مالک سایت / سایتها
   • ورود بدون اجازه و غیر قانونی به وب سایت دیگران
  • هر نوع استفاده از منابع رادین وب سرور (نرم افزاری یا سخت افزاری) جهت استخراج رمزارز یا پردازش های مرتبط به این موضوع
  • ارسال بسته های (Packet) غیر مجاز اینترنتی، آغاز، انجام حملات یا مشارکت در جملات موسوم به DDOS Attack، چه عمدی و چه غیر عمدی. خریدار مسئول تامین امنیت سرور خود بوده و حتی اگر به علت ضعف امنیتی، از سرویس بدون آگاهی ایشان جهت حمله DDOS استفاده شود، شرکت مختار به تعلیق یا لغو سرویس مذکور به صورت یکجانبه است.

فصل هفتم : محتوا

 • هر سرویسی که خریدار، خریداری مینماید باید در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. اگر مطالب درج شده یا اطلاعاتی که از خرید سرویس خریدار در اختیار دیگری قرار میگیرد مخالف قوانین کشوری بوده یا به صورت مستقیم به تخلف از قانون کمک کند، ممنوع است. تخلفات میتواند دربرگیرنده موارد زیر باشد:
  • قراردادن محتوی ناقض قانون حق مالکیت معنی (کپی رایت)
  • استفاده غیر مجاز از علائم تجاری، اسامی یا لوگوی دیگران
  • نقض قانون جرائم رایانه ای
  • اهانت به شخص، گروه یا سازمان کشور
  • انتشار اکاذیب
  • راه اندازی VPN
  • هر نوع کلاهبرداری اینترنتی یا عملی که منجر به فریب خوردن مراجع شود.
  • فعالیت سایت کاربر به گونه ای که در طبقه بندی کلاهبرداری به روش جذب سرمایه (پانزی)، HYIP یا سیستمهای هرمی قرار بگیرد.
  • فروش یا تبلیغ برای فروش کالا و یا خدمت/خدماتی که بر خلاف قوانین ایران و یا کشور میزبان سرویس باشد
  • حمایت یا ارتباط با وب سایتهای حامی گروههای تروریست بین المللی
  • سوء استفاده از سرویس های ارائه شده توسط شرکت در راستای نگهداری، انتقال، تبلیغ، نمایش و یا نوع عمل مشابه بر روی داده های غیر اخلاقی، جنسی و مشابه، به هر شکل.
  • تشویش اذهان عمومی و یا ترغیب و تشویق به فعالیتهای غیر قانونی و اغتشاش یا نفرت پراکنی
  • انجام هرگونه تهدید مالی یا جانی افراد حقیقی یا حقوقی
 • مسئولیت نظارت بر محتوی قرار گرفته بر روی وب سایت خریدار، بر عهده ی ایشان بوده و حتی اگر تخلف عمدی یا غیر عمدی، توسط شخص ثالث انجام گیرد.
 • اگر قوانین جرائم رایانه ای مصوب رعایت نشود، پاسخگویی به مراجع ذیصلاح و جبران تمامی خسارت ها و هزینه های مادی و معنوی بر عهده خریدار است.
 • طیق قانون، شرکت وظیفه دارد در صورت مشاهده با موارد مجرمانه، نسبت به موارد زیر اقدام نماید:
  • انسداد سرویس
  • اقامه دعوا
  • ارائه اطلاعات خریدار به مراجع قضایی ذیربط که در ارتباط با سرویس یا سرویس های متصل به دامنه ای که محتوای مجرمانه دارد.

 

فصل هشتم : مصرف منصفانه منابع (رم، هارد، ترافیک و ...)

 1. رادین وب سرور در سایت خود، حدود استفاده از منابع رایانه ای شرکت برای عموم را مشخص نموده است. اما باید موارد زیر در نظر گرفته شود که حداکثر میزان یا توان تخصیص داده شده در سرویس های اشتراکی به:
  • پردازنده مرکزی (CPU)
  • رم (RAM)
  • میزان انتقال داده (Transfer)
  • فضای ذخیره سازی (Disk Space)

همگی در صفحه سرویس مربوطه مشخص شده اند. در صورت عدم درج سقف نخصیص داده شده، معیار اختصاص صلاحدید گروه فنی شرکت است.

 1. ملاک تشخیص، نرم افزارهای نظارتی و واحد فنی شرکت خواهند بود.
 2. رادین وب سرور حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی کاربری که از سطوح تعیین شده تجاوز کرده را برای خود محفوظ میدارد. اگر این مورد اتفاق بیفتد، شرکت پس از ارتقاء سرویس کاربر و یا کاهش مصرف ایشان، سرویس را ارائه خواهد نمود.
 3. اگر خریدار در مصرف منابعی که قابل اندازه گیری نیستند، بنا بر تشخیص بخش فنی شرکت، فراتر از حد مجاز مصرف نموده باشد، شرکت حق قطع سرویس تا زمان تعیین تکلیف جدید را دارد.
 4. اگر سرویس تحت عنوان نامحدود (بینهایت – Unlimited) به کاربر ارائه شده باشد، مطابق با تعریف توافقنامه، سرویس محدود به ظرفیت زیرساخت سخت افزاری خواهد بوده و اگر مقدار مصرف مورد نیاز خریدار، فراتر از حد معمول سایر خریداران باشد، شرکت میتواند به صلاحدید خود یکی از راهکارهای زیر را انجام دهد:
  • مذاکره با خریدار جهت ارتقای سرویس
  • اعمال محدودیت بر روی سرویس
  • لغو سرویس کاربر
 5. اگر سرویس به عنوان محدود نشده (Unmetered) تعریف شده باشد، محدودیت اعمال شده وابسته به محدودیت های زیر ساخت شرکت خواهد بود. اگر خریدار شرایط توافقنامه ارائه خدمات را نقض نماید، شرکت اجازه دارد جهت اعمال محدودیت بر روی منابع سرویس اقدام نماید.

 

فصل نهم : مسئوليت خريدار

 1. خریدار موظف است تمامی موارد توافقنامه، ضوابط شرکت، قوانین ایران و برخی قوانین سایر کشورها (در صورتی که سرویس خریدار در محلی خارج از ایران میزبانی شود) را رعایت نماید. در صورت عدم رعایت موارد فوق، شرکت حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائمی کاربر، پیگرد قانونی ایشان و دریافت خسارت از خریدار را دارد. همچنین خریدار موظف به جبران کلیه خسارت ها و هزینه های وارد شده بر شرکت است. توجه داشته باشید که اگر قطع سرویس به علت نقض قوانین باشد، هیچ وجهی به متخلف بابت فسخ سرویس و یا زمان باقیمانده از سرویس پرداخت نخواهد شد.
 2. خریدار مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس خریداری شده است. خریدار موظف است به حقوق سایر خریداران احترام گذاشته و به هیچ عنوان (عمدی یا ناخواسته) موجبات اختلال در سرویس سایر خریداران را فراهم نکند. شرکت حق قطع سرویس همیشگی یا موقت خریداری که در سرویس سایرین اختلال ایجاد میکند را دارد و خریدار مذکور، حق هیچ نوع اعتراضی نخواهد داشت.
 3. تمام بندهای قوانین شرکت برای خریدار لازم الاجرا بوده و این قوانین همیشه پابرجا هستند؛ مگر آنکه به روزرسانی شوند یا جزو دسته قوانینی باشند که به صورت مستقیم به نحوه استفاده از سرویس برمیگردند و با پایان مدت زمان سرویس، به پایان میرسند.
 4. شرکت تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد بر طبق تعهدات فنی اعلام شده در بسته های خود بوده و مسئولیت استفاده نادرست از سویس، با خریدار است.
 5. خریدار ملزم به رعایت شرایط "مصرف منصفانه" سرویس های رادین وب سرور است.

 

فصل دهم : ضوابط خاص دامنه (Domain)

 1. کمترین طول دامنه 3 حرف (کاراکتر) است. ثبت دامنه با طول کمتر امکان ندارد.
 2. استفاده از این علائم در نام دامنه مجاز نیست:
  • خط زیر _ (Underscore)
  • فاصله (Space) یا نیم فاصله
  • نقطه
  • ویرگول (کاما ,)
 3. رادین وب سرور واسطی برای ثبت نام یا تمدید دامنه است. پذیرش یا رد نام دامنه و همچنین مراحل تمدید دامنه ی پیشتر ثبت شده، هر دو، بر عهده ثبت کننده .ir یا ثبت کننده بین المللی بوده و مسئولیتی به جز انتقال درخواست خریدار (و مدارک احتمالی مورد نیاز) برعهده شرکت نخواهد بود.
 4. مسئولیت اطلاعات هویتی ثبت شده در سایت whois بر عهده خریدار بوده و شرکت مسئولیتی در قبال تایید اطلاعات ندارد. در صورت اعمال هر نوع محدودیت یا بسته شدن سایت از سوی ثبت کننده سایت (ثبت کننده اصلی) بنا بر هردلیلی از جمله تحریم، موارد قانونی و غیره، عواقب آن متوجه خریدار بوده و شرکت مسئولیتی در برابر آن نداشته و هزینه های انجام شده قابل استرداد نیست.
 5. در صورتی که از تاریخ تمدید دامنه گذشته باشد، اما همچنان امکان تمدید آن باشد، ممکن است تمدید شامل جریمه ای شود که توسط ثبت کننده اصلی و بر طبق قوانین ICANN از شرکت اخذ خواهد شد.
 6. با نظر به واسط بودن رادین وب سرور و سلب امکان نظارتی شرکت پس از ثبت دامنه، شرکت مسئولیتی بابت دامنه نخواهد داشت و خود خریدار باید نسبت به حفظ اطلاعات دسترسی و زمان تمدید توجه نماید.
 7. ثبت دامنه های ملی با تمام پسوندهای مربوط از جمله .ir ، توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی انجام شده و بوسیله همین نهاد فعال میگردند. نظر به اینکه شرکت کنترلی در زمان تایید دامنه نداشته و نقص مدارک یا مشخصات میتواند مدت زمان تایید را طولانی تر نیز نماید، مبنای تحویل دامنه، زمان رزرو اولیه است.
 8. تاریخ مستند ثبت دامنه برای دامنه های بین المللی whois ، و برای دامنه های ملی، استعلام از ثبت کننده داخلی خواهد بود.
 9. اگر خریدار سفارش ثبت دامنه ای را داشته باشد که ثبت کننده آن را ثبت نکند، یا در حین انجام مراحل ثبت، دامنه مورد نظر توسط شخص دیگری خریده و ثبت شود، یا موضوع انتقال دامنه به شرکت باشد که به هر دلیل انجام نشود، تنها وظیفه شرکت افزایش اعتبار خریدار در ناحیه کاربری به میزان هزینه ی پرداخت شده توسط ایشان برای موضوع ذکر شده است.
 10. اگر کاربر درخواست انتقال دامنه به مجموعه ای خارج از شرکت را داشته باشد، کاربر میتواند از طریق ایمیل یا تیکت پشتیبانی اقدام کند و شرکت حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.
 11. تحقیق در مورد حقوق معنی مرتبط با دامنه ای که کاربر قصد ثبت آن را دارد، بر عهده خود کاربر است. اگر پس از ثبت دامنه، ادعایی توسط شخص ثالث انجام بگیرد و ادعای مدعی مورد تایید شرکت، مراجع ذیصلاح ایرانی یا بین المللی قرار گرفته و مسدود شود، شرکت بر طبق رای صادر شده عمل خواهد نمود.
 12. زمان ثبت دامنه های ".بازار" ، دامنه های دارای انواع مختلفی (Variants) است، (مثلا حالت نوشتاری مختلف با حروف فارسی یا عربی) اگر یکی از حالت ها توسط شخص دیگری ثبت شده باشد، ثبت نام سایر حالت ها تنها برای همان شخص امکان پذیر و مجاز است نه دیگران؛ حتی اگر در زمان جستجو برای نام دامنه، آزاد باشند.
 13. بعضی از نام ها برای ثبت افراد غیر مجاز بوده و تنها در اختیار واحدهای ذی ربط است، مانند نام کشور، اسامی استانها، فرمانداری، شهرستانها، شهرها و مراکز دولتی و امثال آن.
 14. ثبت اسامی آثار طبیعی، تاریخی، فرهنگی، ملی، اسامی مذهبی و اسامی مشاهیر در اختیار واحدهای ذیربط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در صورت کسب مجوز کتبی، ثبت موارد فوق امکان ثبت شدن دارند.
 15. ثبت دامنه های منتهی به ir تنها برای آموزشگاه ها، دانشگاه ها و موسسات دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش است. ثبت نیز با ارائه کپی مجوز مذکور و درخواست کتبی در سربرگ موسسه میسر خواهد بود. دامنه ac.ir تنها برای موسسات آموزشی دارای مجوز از وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی ثبت میشود.
 16. ثبت دامنه های منتهی به ir و org.ir تنها برای سازمان ها و ارگان های دولتی، البته به همراه درخواست کتبی همراه با مهر و امضای همان سازمان امکانپذیر خواهد بود.
 17. ثبت دامنه منتهی به ir فقط برای شرکت های ارائه کننده خدمات اینترنت ISP / ICP دارای مجوز رسمی قابل ثبت است.
 18. دامنه های منتهی به ir فقط برای شرکتهایی ثبت میشود که روزنامه رسمی ثبت شرکت را ارائه نمایند.
 19. دامنه های از پی رزرو شده مانند co ، web.net و امثالهم قابل ثبت نیستند.
 20. قیمت های ارائه شده جهت ثبت دامنه ها، ممکن است قیمت قطعی آنها نباشد. مواردی هست که شرکت اصلی ثبت کننده نام دامنه، جهت ثبت نام های خاص (دامین خاص) هزینه های بالاتری را طلب میکنند. در این صورت اختلاف هزینه بین هزینه اعلام شده در وب سایت رادین وب سرور و شرکت اصلی ثبت کننده یا از خریدار دریافت میشود و یا سفارش لغو خواهد شد.
 21. زمان تایید نهایی ثبت دامنه ممکن است تا 48 ساعت طول بکشد.
 22. دامنه های فارسی (به اختصار IDN - Internation Domain Name)، به دامنه هایی گفته میشود که نام آنها با حروف فارسی نوشته میشود مثلا: "دامنه.com"
  • موارد بند دوم از فصل دهم در این نوع دامنه نیز صادق است.
  • نام دامنه تنها میتواند شامل حروف، اعداد و علامت "خط فاصله (دش – Dash)" یاشد.
   • نام دامنه فارسی نمیتواند فقط حاوی عدد باشد، با عدد شروع بشود یا به عدد ختم گردد.
   • حروف " ء، ئ، ؤ، أ، آ، ة " نیز قابل قبول هستند.
   • استفاده از تنوین، تشدید، سکون، فتحه، کسره و ضمه در نام دامنه مجاز نیست.
   • استفاده از حروف انگلیسی در دامنه فارسی مجاز نیست.
   • بیشترین طول مجاز برای نام فارسی، تا 30 حرف (کاراکتر) است.
 1. در حال حاضر امکان ثبت دامنه فارسی با پسوند .ir وود ندارد.
 2. برای راه اندازی و استفاده از وب سایت یا ایمیل اختصاصی نام تجاری شما (برند شما)، علاوه بر ثبت دامنه مناسب، نیاز به فضای میزبانی (هاست - Host) هم دارید. دامنه تنها نشانی نام تجاری شماست، نه بیشتر.
 3. شرایط و قوانین ثبت دامنه ملی: در صورت تایید مرکز ثبت دامنه کشوری (پس از مطالعه مورد) و پذیرش موافقتنامه آن سازمان توسط کاربر، امکان ثبت دامنه ملی فراهم میشود.
 4. شرکت، مسئولیتی در قبال تمدید دامنه‌هایی که تا 15 روز پیش از انقضا تمدید شده‌اند، نخواهد داشت.

 

فصل يازدهم : ضوابط خاص اجاره سرور اختصاصی

 1. پشتیبانی فنی سرور برعهده خریدار و به صورت راه دور (ریموت - Remote) بوده و بر عهده شرکت نمیباشد؛ مگر آنکه در قرارداد و تعرفه اعلام شده باشد.
 2. شرکت در زمانهایی که به هر دلیلی، امکان دسترسی راه دور کاربر از دست رفته باشد، مسئول پشتیبانی فنی میشود.
  • اگر بروز مشکل به سبب سوء عملکرد خریدار ایجاد شده باشد، هزینه های پشتیبانی طبق صورتحساب های IDC از خریدار اخذ خواهد شد.
 3. سرور اختصاصی، مانند سرور غیر اختصاصی در اجاره خریدار است و پرداخت هزینه اجاره منجر به ایجاد حقی در قبال سخت افزار استفاده شده برای خریدار نمیگردد.
 4. در صورت بروز مشکلات سخت افزاری که منجر به عدم دسترسی خریدار به سرور گردد، خریدار موظف است مورد را به بخش پشتیبانی اعلام کند؛ و شرکت موظف به تعویض رایگان سخت افزار معیوب است.
 5. انجام هرنوع عملیات که باعث وارد شدن فشار بیش از حد به سخت افزار و تخریب آنها گردد، مثلا استخراج رمزارز، ممنوع بوده و خریدار نسبت به خسارت وارد شده مسئول است.
 6. تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات سرورهای اختصاصی تنها برعهده خریدار است و هرگونه خسارت وارد شده احتمالی ناشی از پاک شدن یا از دست رفتن اطلاعات، بر عهده خریدار است.

 

فصل دوازدهم: سرویسهای خاص

 1. سرویس میز کار مجازی (VDI - Virtual Desktop Infrastructure)

شرح: سرویسهایی با طول عمر بسیار کوتاه. در این سرویس، میزکار مجازی (Desktop) موقت در اختیار کاربر قرار میگیرد. پس از خروج کاربر از جلسه (Session)، اطلاعات به کلی از بین رفته و پاک میشود. شرکت هیچ نوع مسئولیتی در قبال حفظ اطلاعات این نوع سرویس ندارد.

 • خریدار با آگاهی از اینکه مجاز به ذخیره سازی اطلاعات بر روی این سرویس نیست، از آن استفاده میکند و حق هر نوع شکایت یا اعتراض به از دست رفتن اطلاعات را از خود سلب میکند.
 • هرنوع تلاش کاربر برای دسترسی به محتوای خلاف قانون یا غیر مجاز، یا انجام فعالیتهای غیر قانونی، خلاف شرایط شرکت و توافقنامه بوده و شرکت را مجاز به لغو سرویس مینماید.

 

فصل سیزدهم : سایر ضوابط

 1. نظارت بر زمان تمدید سرویس های خریداری شده توسط خریدار بر عهده شرکت نیست. در صورتی که خریدار تمدیدی را انجام دهد، اما به هر دلیلی اعمال نشود، باید حداکثر تا 7 روز تقویمی پس از زمان انقضاء، مراتب را به شرکت اعلام نماید.
 2. اگر توافق یا شرایط خاص مد نظر خردار باشد، انجام شدن این تئافق منوط به توافقنامه کتبی با مهر و امضای شرکت است. توافق با پرسنل، کتبی، شفاهی یا به هر شکل دیگر، از درجه اعتبار ساقط است.
 3. خریدار موظف است بر تحویل، پیاده سازی صحیح و تطبیق سرویس با سفارش، نظارت نماید.
 4. پس از پایان قرارداد، رادین وب سرور هیچگونه مسئولیتی در قبال باز پس گیری دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی نخواهد داشت.
 5. علیرغم اینکه اطلاع داشتن از زمان پایان سرویس بر عهده خود خریدار است، شرکت پیش از انقضای سرویس از طریق ایمیل به خریدار یادآوری خواهد کرد و این عمل، مسئولیتی برای شرکت ایجاد نخواهد کرد.
 6. وضعیت خریدار از لحاظ:
  • میزان اعتبار
  • فهرست سرویسها
  • صورتحسابهای پرداخت شده

همه در حساب کاربری خریدار موجود بوده و خریدار با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور شخصی خود در ناحیه کاربری، میتواند به آنها دسترسی داشته باشد.

 1. اگر قطعی به علت عدم پرداخت مطالبات به شرکت، درخواست کارشناسی یا بررسی جرائم باشد، این زمان به مدت سرویس دهی اضافه نخواهد شد.
 2. استفاده از سرویس هدیه و یا کمک هزینه در برخی از سرویسها، تنها هنگام خرید بسته امکان دارد. توجه داشته باشید که اگر زمان خرید استفاده نشوند، طی مدت قرارداد یا پس از آن امکان تبدیل هدیه یا کمک هزینه به اعتبار در حساب کاربری خریدار وجود نداشته و یا وجهی به حساب واریز نخواهد شد. (به عبارت عامیانه، در صورت عدم استفاده در زمان تعیین شده، هدایا سوخت خواهند شد.)
 3. رادین وب سرور سئولیتی در برابر تحویل اطلاعات و داده های موجود در فضای میزبانی خریدار ندارد. خریدار جهت حفظ داده های خود موظف است از سرویس FTP ارائه شده توسط شرکت استفاده نماید.
 4. بارگذاری اطلاعات (Upload) یا برداشت اطلاعات (Download) در فضای میزبانی خریدار میتواند برای خریدار هزینه داشته باشد و شرکت مسئولیتی در قبال رایگان بودن انتقال داده ها ندارد.
 5. رادین وب سرور مسئولیتی برای نصب نرم افزار برای خریدار ندارد. در صورت صلاحدید شرکت و توافق با خریدار، نصب هرگونه نرم افزار مانند سامانه های مدیریت محتوی، هزینه بر اساس تعرفه تعیین شده به خریدار اعلام میشود.
 6. رادین وب سرور تلاش میکند تا خریدار را در مسائل فنی راهنمایی کند، اما مسئولیت آشنا بودن با اطلاعات فنی میزبانی وب بر عهده خریدار بوده و آموزش بهره برداری صحیح، در فهرست مسئولیت های شرکت نیست.
  • آشنایی با پنل مدیریت نیز بر عهده خریدار است و شرکت مسئولیتی در قبال آموزش خریدار یا نماینده خریدار ندارد.
 7. سرویس های نامحدود (Unlimited) و بدون اندازه گیری (Unmetered) هر دو تابعی از شرایط مصرف منصفانه هستند و اگر خریدار شرایط مصرف منصفانه را رعایت نکند، شرکت مجاز است بر روی منابع اعمال محدودیت نماید.
 8. در پایان زمان سرویسهای میزبانی، شرکت مجاز به حذف سرویس و حذف داده های آن سرویس از روی سرورهای خود است.

 

فصل چهاردهم : قوانین حساب کاربری

 1. حساب کاربری حقیقی و حقوقی با هم تفاوت دارند و امکان تبدیل این دو نوع حساب به یکدیگر وجود ندارد.
 2. بر طبق قانون تجارت الکترونیک، حساب کاربری ایجاد شده توسط خریدار و اطلاعات داخل حساب، تا شش (6) ماه پس از آخرین استفاده خریدار، قابل حذف شدن نیست. پس از گذشت این زمان، کاربر مجاز است به صورت کتبی درخواست حذف حساب کاربری خود را به رادین وب سرور اعلام نماید تا اقدامات لازم در این زمینه انجام پذیرد.
 3. خریدار در هر زمانی مجاز است به صورت کتبی از شرکت درخواست نماید تا حساب کاربری ایشان مسدود شود. در حالت مسدودی، اطلاعات حساب کاربر نزد شرکت محفوظ است و فقط حساب از سمت کاربر قابل استفاده نیست.

 

فصل پانزدهم : تضمین کیفیت، امنیت داده ها، پشتیبانی

 1. شرکت تنها مسئول سرویس دهی در زمینه خرید است؛ در مورد سایر اختلالات مانند قطع شدن ارتباط خریدار با اینترنت، اشکال کد نویسی در برنامه های وب یا سایر نرم افزارها و یا ایجاد اشکال در دامنه ای که توسط دیگری (به جز رادین وب سرور) ثبت شده است، مسئولیتی ندارد.
 2. سرویس های ابری رادین وب سرور به شکل مدیریت نشده (Unmanaged) و کاملا اختصاصی (به شکل خام سیستم عامل انتخاب شده توسط خریدار) در اختیار خریدار قرار میگیرد. بهینه سازی و تنظیم سرویس بر عهده خریدار سرویس است.
 3. نصب برنامه های جانبی به جهت حفظ امنیت داده های خریدار، اجرای صحیح و بدون اشکال برنامه ها، و همچنین نگهداری پس از نصب آنها و به روز رسانی مرتبشان، نیاز به دانش و آگاهی فنی دارد. به همین دلیل، در صورت امکان رادین وب سرور در زمان تحویل سرویس ممکن است انجام تمام، یا بخشی از آن کار را بر عهده بگیرد. در صورت پذیرفته شدن درخواست خریدار از شرکت در این مورد، صورتحساب جداگانه بابت نصب، پیکربندی و نگهداری نرم افزارهای مد نظر، جهت تسویه به خریدار ارائه خواهد شد.
  • شرکت مسئولیتی در قبال نصب، راه اندازی یا نگهداری نرم افزارهایی که خریدار آنها را بر روی سرویس اجرا و بارگذاری میکند، ندارد.
 4. حذف برنامه مربوط به مجازی سازی که برای بهینه سازی سرور ابری نصب شده بوسیله خریدار یا کاربر غیر مجاز است. در صورت انجام این عمل، بروز اختلال در سرور ابری، اجرا نشدن سرور (لود نشدن) و سایر تبعات ممکن بر عهده خریدار بوده و شرکت مسئولیتی را در این مورد نمی پذیرد.
 5. به جهت حفظ عملکرد صحیح و سلامت سرور ابری، خریداران باید نسبت به نصب نرم افزارهای امنیت اینترنت (Internet Security) که حاوی ضد ویروس و آنتی تروژان هستند (و یا نصب بیش از یک نرم افزار که موارد فوق را پوشش دهند) اقدام نموده و آنها را همیشه به روز نگه دارد. تنظیم و نظارت بر به روز رسانی مرتب موارد امنیتی و دیواره آنش (Firewall) سرور ابری نیز بر عهده خریدار است.
 6. مرجع تایید یا رد وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی و یا گزارش وب سایت فعال و معتبر مورد تایید شرکت در زمینه ردیابی (Tracer) است.
 7. شرکت موظف به تامین بالاترین زمان دسترسی ممکن (Uptime) در دوره های زمانی یک ماه (سی روز) برای تمامی سرویس های رادین وب سرور است؛ به جز در موارد اعمال محدودیت از طرف قاونگذار یا حوادث غیر مترقبه (موارد اشاره شده در بند 12 از فصل اول – تعاریف).
  • در صورت بروز اختلالی خارج از موارد فوق، مدت زمان اختلال در طی دوره یک ماه (سی روز) محاسبه شده و معادل آن به زمان سرویس خریدار اضافه خواهد شد.
  • اگر زمان اختلال در سرویس را خریدار به صورت کتبی به شرکت اعلام کند و این اختلال مورد تایید واحد فنی قرار بگیرد و زمان تجمیعی آن از ابتدای دوره سرویس بیش از دو درصد (2%) از زمان کل دوره باشد، این زمان به مدت سرویس خریدار اضافه میگردد.
 8. خدمات پشتیبانی به صورت 24/7 ارائه میشود. در سایر واحدها، خدمات در روزهای شنبه تا چهارشنبه بین ساعت 9 صبح الی 19 انجام میشود.
 9. به جهت مشخص بودن هویت خریدار، زمان دقیق ارسال درخواست پشتیبانی یا گارانتی و زمان دقیق رسیدگی به آن، تنها روش ارتباط مستند ارسال تیکیت پشتیبانی از طریق حساب کاربری خریدار تعریف شده است.
 10. سرویس ها و رویه رادین وب سرور، بر اساس استاندارد فنی بین المللی و بر طبق شرایط روز در شرکت تعریف شده و امکان تعریف قانون جدید، استثنا قائل شدن، تفکیک و یا تغییر قوانین برای خریدار خاص وجود نداشته و خریدار موظف است پیش از خرید هرگونه سرویس، شرایط آن سرویس را بررسی نموده باشد.
 11. مسئولیت بررسی نیاز و تطبیق دادن آن با سرویس انتخابی بر عهده خریدار بوده و خارج از مسئولیت شرکت است.
 12. در صورت عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری و تحویل داده شده، مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.
 13. حد مسئولیت رادین وب سرور در برابر خسارات یا حوادث ناخواسته که به سرویس خریدار یا داده های ایشان ممکن است وارد شود، پیشتر در شرایط توافق نامه ارائه خدمات مشخص شده و برای هر سرویس معلوم شده است و از میزان تعرفه همان سرویس در بازه زمانی بروز مشکلات بیشتر نخواهد بود.
 14. طولانی ترین زمان پاسخگویی به تیکت های پشتیبانی، 48 ساعت پس از ثبت درخواست خواهد بود؛ مگر درخواستهایی که نیاز به بررسی و پیگیری بیشتری داشته باشند. زمان پاسخگویی به مورد دوم امکان دارد تا 7 روز به طول انجامد.
 15. شرکت به هیچ عنوان مسئولیت امنیت تبادل داده (Data Transfer) از شبکه و سرورهای خود با منابع خارج از شرکت را بر عهده ندارد.
  • این مورد شامل تبادل داده بین سرور/ سرورهای شرکت و خود خریدار نیز میشود.
 16. در صورت بروز اشکال و یا هر موردی که ناشی از ضعف نرم افزار، برنامه یا اپ های (Apps - Applications) مورد استفاده خریدار، شرکت مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.
 17. خریدار موظف به حفظ امنیت نام کاربری و رمز عبور خود بوده و در صورت قرار گرفتن این اطلاعات در دست شخص ثالث، شرکت مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

 

فصل شانزدهم : نسخه پشتیبان (Backup)

 1. مسئولیت تهیه و نگهداری از نسخه پشتیبان تنها و صرفا بر عهده خریدار است. خریدار باید توجه داشته باشد که موظف به نگهداری از نسخه یا نسخه های پشتیبان در جایی غیر از سرور یا تجهیزات رادین وب سرور است.در صورت بروز هر نوع مشکل برای بازگرداندن اطلاعات از دست رفته یا آسیب دیده، هیچ نوع اعتراضی وارد نبوده و شرکت مسئولیتی در این زمینه ندارد.
  • شرکت مسئولیتی در برابر تهیه نسخه پشتیبان برای سرویس های اختصاصی، مجازی، ابری (Cloud) و جانمایی خارج از شرکت (Colocation) ندارد.
  • شرکت مسئولیتی در مورد سلامت نسخه پشتیبان یا به روز بودن آن ندارد.
 2. علیرغم آنکه رادین وب سرور هیچگونه مسئولیتی در قبال بازگرداندن اطلاعات خریدار ندارد، به جهت همکاری و ادای احترام هرچه بیشتر به خریدار در زمان بروز حادثه، درصورتی که هارد سرور ابری از بین نرفته باشد، شرکت سیستم عامل جدید را بر روی هارد دیگر نصب کرده و هارد قدیمی را به عنوان درایو (Drive) دوم در اختیار خریدار قرار میدهد تا ایشان فرصت انتقال اطلاعات و داده ها از هارد قدیم را طی بازه زمانی مشخص، که از طریق حساب کاربری به اطلاع کاربر میرسد، انجام دهد؛ سپس شرکت اقدام به حذف هارد قدیم خواهد نمود.
 3. شرکت تعهدی در قبال ارائه داده های آرشیو شده، به صورت رایگان، به خریدار ندارد.
 4. سرویس های میزبانی فایل، با توجه به استفاده ی بسیار زیاد از حجم بالای فضای ذخیره سازی، امکان تهیه نسخه پشتیبان ندارند.

 

فصل هفدهم : شرایط و قوانین مالی

 1. نحوه پرداخت معمولا به صورت استفاده از درگاه پرداخت متصل به حساب شرکت و آنلاین است. اگر از روش دیگری مانند انتقال وجه کارت به کارت یا واریز بوسیله شماره شبا و ... انجام شود، خریدار علاوه بر اطلاع دادن به شرکت از طریق حساب کاربری، موظف به حفظ مدارک پرداخت تا پایان مدت سرویس نیز میباشد.
 2. به طور کلی، خریدار موظف به پرداخت نقدی یا پرداخت از طریق درگاه و یا انتقال وجه به حساب های اعلام شده در سایت شرکت است. اما اگر در شرایطی شرکت در راستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت دار برای تسویه صورتحساب نماید، خریدار موظف است که در تاریخ سر رسید چک، اقدام به واریز مبلغ صورتحساب به یکی از حسابهای اعلام شده از جانب شرکت و پس گرفتن لاشه چک نماید. در غیر این صورت، تمامی هزینه های تاخیر در وصول، پیگیری های حقوقی، رفت و آمدهای مرتبط با این موضوع و سایر موارد ممکن نیز بر عهده خریدار خواهد بود. در این موارد، رادین وب سرور حق دارد سرویس را تعلیق نموده، صورتحسابی که قسمتی از وجه آن در زمان مورد توافق وصول نشده را باطل نموده و هزینه سرویس و خسارات وارد شده بر شرکت را از آن کسر نماید.
 3. با توجه به محدود بودن ظرفیت نگهداری اطلاعات حسابداری، مدت زمان اعتبار فیش بانکی یا حواله / حواله های افزایش اعتبار پرداخت صورتحساب تنها تا شش ماه (6 ماه) قابلیت استفاده را خواهد داشت.
 4. رادین وب سرور، اجازه دارد به جهت وصول مطالبات، وصول جرائم، سود تاخیر در پرداخت، از روشهای زیر، پس از اعلام اخطار به خریدار، استفاده نماید:
  • قطع موقت سرویس
  • قطع دائم سرویس
  • مسدود کردن اعتبار حساب کاربری خریدار

توجه داشته باشید که اگر خریدار به صورت فوری به اخطار شرکت توجه ننماید، حق هرگونه اعتراضی در آینده را از خود سلب میکند. در نظر داشته باشید که مدت زمانی که سرویس به علت عدم پرداخت مطالبات شرکت اتفاق افتاده است، در آینده به زمان سرویس خریدار اضافه نشده و مسئولیت هر پیشامد ناشی از این نوع قطع سرویس بر عهده خریدار است.

 1. اگر شرکت متوجه شود که سرویس، خدمت یا کالای خریداری از شرکت در زمان تحویل، سرویس، خدمت یا کالای با ارزشتری بوده یا زمان طولانی تری نسبت به زمان ثبت شده در صورتحساب استفاده شده است، یا به هر طریقی کاربر به سرویس، خدمت یا کالای با ارزشتری دست پیدا کرده باشد، اجازه دارد تفاوت بین دو مبلغ صورتحساب و رقم حقیقی را از خریدار دریافت نماید. پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری است و شرکت حق استیفا طلب خود را از روش دریافت بدهی های خریدار خواهد داشت.
 2. شرکت ممکن در مواقعی به خریداران خود کد تخفیف دهد. روش استفاده از کدها و پذیرش یا رد کردن آنها در ایام خاص، در اختیار شرکت بوده و در نحوه اجرا مختار است.
 3. برای هر سرویس میزبانی یا بسته نرم افزاری، تنها یک کد تخفیف میتواند استفاده شود.
 4. خدمات مازاد و یا کمک هزینه های بسته ها، قابلیت تبدیل شدن به ریال و کسر شدن از صورتحساب را ندارند.
 5. در صورت بروز نوسانات (مخصوصا نوسانات شدید)، تغییرات ناگهانی قیمت برابری ارز با ریال یا پیدا نشدن قطعات مد نظر در بازار، که باعث شود شرکت نتواند طبق فاکتور صادر شده خدمت را ارائه دهد، میتواند پس از اعلام موضوع به خریدار، نسبت به اصلاح صورتحساب یا لغو آن و عودت وجه اقدام نماید.
 6. شرایط بازگشت وجه
  • سرویس های میزبانی دارای یک هفته (7 روز) ضمانت بازگشت وجه هستند.

تبصره 1: رادین وب سرور تصمیم میگیرد که تمام وجه عودت داده شود و یا هزینه ی روزهای مصرف شده کسر شده و مابقی عودت داده شود.

تبصره 2: در سرویس های اختصاصی، هزینه های نصب سرور از وجه پرداخت شده کسر شده و مابقی طبق " تبصره 1، زیر بند 1، بند 10 از فصل 17" به خریدار عودت داده خواهد شد.

تبصره 3: در روش ساعتی محاسبه سرویس "سرور مجازی ابری"، از ساعت حذف سرویس دیگر مبلغی از حساب کاربری خریدار کسر نخواهد شد و اعتبار باقی مانده میتواند برای سرویس بعدی استفاده شده یا به حساب خریدار واریز گردد. توجه داشته باشید که در سرویسهای ماهانه، در هیچ حالت و زمانی امکان عودت وجه وجود ندارد.

 • هیچ کدام از سرویسهایی که بابت آنها پرداخت ارزی انجام میشود مانند ثبت یا تمدید دامنه های بین الملل، دریافت گواهینامه SSL، کنترل پنل و غیره، دارای ضمانت بازگشت وجه نبوده و عودت وجهی در قبال اینگونه سرویس ها امکانپذیر نمیباشد.

تبصره 1: اگر برای ثبت و تمدید دامنه .ir، تماما از خدمات سایت ایرنیک استفاده شده باشد، این ثبت و تمدید شامل ضمانت بازگشت وجه نمیشود.

 • سرویس های اجرایی مانند نصب، راه اندازی و پیکره بندی (Config) اولیه سرور، پشتیبانی و مدیریت سرور و امثال آن، شامل ضمانت بازگشت وجه نخواهد بود و امکان عودت مبلغ وجود ندارد.
 • ضمانت بازگشت وجه یک هفته ای (7 روز) تنها شامل شروع سرویسهای جدید میشود و این نوع ضمانت برای تمدید یا ارتقاء سرویس اجرایی نخواهد شد.
 • اگر خریدار مشکلی را به پشتیبانی گزارش کند و مشخص شود مربوط به سرویس دهنده بوده و بوسیله پشتیبانی قابل حل نباشد، شرکت هزینه خدمات را به خریدار برگشت خواهد داد.
 • بازگشت وجه، با درخواست کتبی مالک و تنها با حضور خود مالک یا نماینده قانونی وی در محل شرکت، یا بوسیله اعلام شماره کارت به نام خریدار و واریز اینترنتی به آن حساب، انجام خواهد شد.
 • اگر خریدار مدارک لازم نام برده شده در فصل دوم توافقنامه (هویت) را در اختیار شرکت قرار نداده باشد، درخواست لغو سرویس نبوده و در نتیجه بازگشت وجه انجام نخواهد شد.
 • اگر خریدار سرویس خود را با استفاده از اعتبار ویژه و طرح بوم واره ایران نوآفرین تهیه کرده باشد، میزان اعتبار طرح قابل عودت دادن نبوده و به محض ثبت سرویس، اعتبار به شکل همیشگی از کاربر کسر شده و امکان تغییر یا لغو نخواهد داشت.
 1. بدهی ها

شرکت با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی‌های معوق، حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویس‌ها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می‌تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آن‌ها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر شرکت) کسر نماید.

 1. رادین وب سرور با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی‌های معوق، حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویس‌ها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می‌تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آن‌ها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر شرکت) کسر نماید.
 2. جریمه تاخیر خریدار در تسویه بدهی ها، خسارات، جرائم یا موارد مشابه، معادل پنج دهم درصد خسارت، به صورت روزانه است که شرکت آن را منظور کرده و در هنگام تسویه بدهی، آن را یکجا طلب کرده و خریدار موظف به پرداخت و تسویه کامل خواهد بود.
 3. جرائم
  • شرکت حق دارد بابت تاخیر خریدار در تمدید سر وقت و به موقع سرویس های دامنه میزبانی و غیره، هزینه دریافت کند
  • شرکت در دریافت هزینه بابت رفع مسدودی یک سرویس، محق است.
  • مدت زمان اعتبار پیش صورتحساب (پیش فاکتور) و خود صروتحساب، پنج (5) روز از تاریخ صدور است.

 

فصل هجدهم : محرمانگی

 • شرکت بدون موافقت خریدار، به هیچ وجه و صورتی اطلاعات و داده های خریدار را در اختیار شخص حقیقی یا حقوقی ثالث قرار نخواهد داد مگر دو مورد زیر:
  • اولین مورد استثنا، ابلاغ رسمی نهادهای قضایی و حاکمیتی است.
  • دومین مورد استثناء، اطلاعات شخصی ثبت شده در دامنه whois است. در این سایت اطلاعات شخصی ثبت شده تمامی کاربران وب سایت مذکور در اختیار عموم قرار داده شده و توسط همگان قابل رویت است.

فصل نوزدهم : موارد خارج از کنترل شرکت (فورس ماژور – Force Major)

تنها زمان هایی که شرکت تعهدی در برابر انجام مسئولیت خود ندارد، زمان بروز موارد فورس ماجور است؛ از جمله:

 • بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، آتشفشان و ...
 • جنگ
 • شورش
 • آشوب اجتماعی
 • انفجار
 • اعتصاب
 • اعمال تحریم توسط ایران یا شرکت ها یا دول خارجی
 • اعمال محدودیت های دولتی
 • عدم امکان تبادل ارز
 • اختلال در شبکه زیر ساخت کشور یا اینترنت جهانی

حتی در صورت بروز موارد فوق نیز شرکت تمام تلاش خود را برای کم کردن اثرات سوء موارد ذکر شده انجام خواهد داد. توجه داشته باشید که وقوع موارد بالا، موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد.

 

فصل بیستم : انقضا و تمدید خدمات

تاریخ تمدید سرویس به پایان رسیده، از زمان تاریخ انقضای قبلی خواهد بود. یادآوری میشود که شرکت مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

 

فصل بیست و یکم : پذیرش توافقنامه

با عضویت در سایت (ناحیه کاربری) یا پرداخت مبلغ صورتحساب، خریدار با تمامی مواد توافقنامه موافقت نموده است و نیازی به اخذ امضای ایشان (خریدار) نیست.

 

فصل بیست و دوم : مرجع قضاوت

            در صورت بروز مشکل یا اختلاف بین شرکت و خریدار، خریدار موظف است ابتدا مراتب شکایت خود را از طریق ناحیه کاربری و بوسیله ایمیل ثبت شده در آن حساب کاربری به اطلاع شرکت برساند. در صورت به نتیجه نرسیدن  پس از طی 15 (پانزده) روز کاری، خریدار میتواند شکایت خود را نزد "شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی صنفی رایانه ای" ببرد تا موضوع مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد. خریدار نظر این شورا را به عنوان حکم " مرضی‌الطرفین" پذیرفته و حق شکایت یا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت.

 

فصل بیست و سوم : خسارت و رفع مسئولیت

 1. خدمات شرکت به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. ضمناً هیچ‌گونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی‌عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و ... ارائه نمی‌شود. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد سرویس‌های شرکت که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می‌باشند. شرکت هیچ‌گونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی‌پردازد. شرکت تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده‌ها روی سرور) نخواهد بود.
 2. کلیه خریداران موظف به استفاده صحیح از سرویس سرور ابری رادین وب سرور هستند. در صورت ارسال ایمیل ارسال ایمیل‌های انبوه و تبلیغاتی اسپم ( Spam) اعمال خلاف قانون، اعمال خلاف قوانین دیتاسنترها از جمله اقدام به حمله‌های DDos، اقدام به تنظیم‌های اشتباه روی کارت‌های شبکه، طوری که منجر به اختلال در وضعیت کارکرد سرور یا سایر شبکه‌های سرور ابری یا دیتاسنتر بشود، رسیدگی نکردن به وضعیت CPU، I/O Usage، RAM طوری که بیش از حد به سرور فشار مداوم وارد کنند و کلیه مواردی که به هر ترتیبی منجر به اختلال در شبکه سرور یا دیتاسنتر شود طوری که دیتاسنتر به آن‌ها اخطار ارسال کند، یا آی پی مربوط به سرویس شما را Route کند ، شرکت رادین وب سرور مجاز به لغو سرویس شما و بستن سرور ابری شما بدون مبلغ سرویس شما بابت مدت زمان باقی مانده از اعتبار آن خواهد بود
 3. کلیه خریداران محترم باید تا 12 ساعت پس از ارسال تیکت یا شکایت از سمت شرکت رادین وب سرور در ارتباط با شکایت‌های احتمالی در مورد استفاده ناصحیح از سرویس به آن پاسخگو باشد. واضح است که مهلت ذکر شده از زمان ارسال تیکت توسط رادین وب سرور محاسبه خواهد شد و مسئولیت مواردی مانند درج اطلاعات تماس صحیح، عدم کنترل ایمیل در زمان مجاز و سایر موارد مشابه با خریدار است و این دلایل شرکت رادین وب سرور پذیرفته نخواهند شد. همچنین تماس با مشتریان به جز در موارد بحرانی که از طریق تماس تلفنی ممکن است گرفته شود از طریق SMS و... با خریداران ممکن است مقدور نباشد و تماس با آن‌ها صرفا از طریق همین پرتال کاربری و ایمیل است.
 4. سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از سرویس‌ها، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و رادین وب سرور هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.
 5. اگر اختلال ایجاد شده در سرویس به دلیل بروز یکی از موارد زیر باشد، مشمول خدمات اعتباری نخواهد شد:
  • اختلال خارج از کنترل شرکت (موارد ذکر شده در فصل نوزدهم : موارد خارج از کنترل شرکت (فورس ماژور – Force Major)).
  • اختلال مرتبط با بهره بردار. به عنوان مثال وجود اختلال به علت تنظیمات ناصحیح یا نا مناسب از جانب خریدار، مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری سمت خریدار، مشکلات شبکه ای سمت خریدار یا مشکلات مربوط به میزبانی سایت اصلی یا کافی نبودن پهنای باند ارتباطی خریدار.
  • اختلال ناشی از سواستفاده‌ی بهره‌بردار باشد؛ برای نمونه به‌دلیل استفاده‌ی غیرقانونی، یا سواستفاده و بهره‌کشی بدافزارها از منابع در اختیار بهره‌بردار انجام شده باشد. هرگونه ارسال بدافزار، جعل هویت، ارسال هرزنامه، انجام هر گونه حمله و هک، انجام حملات منع سرویس و به‌طور کلی، هرگونه بهره‌برداری توام با سونیت از هر یک از محصولات زیرساخت ابری موجب قطع فوری و دایمی دسترسی بهره‌بردار به ‌این خدمات خواهد شد.
  • اختلال ناشی از اعمال مقررات «شرایط استفاده از خدمات» Terms of Service باشد؛ برای نمونه با ابلاغ دستور قانونی قطع سرویس‌دهی از سوی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، قوه‌ی قضاییه، نهادهای بین‌المللی، یا هر یک از مراجع ذی‌صلاح انجام شده باشد.
  • منشا اختلال، لینک‌های اینترنت بین‌الملل کشور یا ارتباطات زیرساختی دیتاسنتر باشد.

 

فصل بیست و چهارم : سلب اختیار

            عدم اجرای بخشی از ضوابط و مواد توافقنامه شرکت نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای مواد توافقنامه از شرکت نیست.

تفاهم نامه ارائه خدمات میزبانی وب

تفاهم نامه ارائه خدمات میزبانی وب

مشتری گرامی، تفاهم نامه زیر از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران تنظیم شده است و به عنوان قوانین و مقررات فروش خدمات دامنه و میزبانی وب شناخته می شود.

خواهشمند است پیش از خرید سرویس، آن را مطالعه کرده و موارد حقوقی آن را در نظر داشته باشید.

 1. فصل اول: تعاریف
  • خریدار: شخصی حقیقی یا حقوقی که با پرداخت هزینه سرویس / سرویسها اقدام به خرید میکند.
  • سرویس: هر نوع خدمتی که رادین وب سرور بتواند ارائه دهد از جمله خدمات نرم افزاری، فنی و غیره.
  • ناحیه کاربری: وبگاه (وب سایت) به نشانی https://my.radinwebservice.com/ که خریدار در آنجا حساب کاربری دارد و با آن حساب می‌تواند تمامی سرویس‌های خود را مشاهده و تمدید نموده و یا ارتقا دهد. در ناحیه کاربری، کاربر محترم امکان بازبینی، ویرایش و به روز رسانی اطلاعات شخصی، در صورت لزوم را دارد.
  • پشتیبانی: وبگاه (وب سایت) به نشانی https://my.radinwebservice.com که تمامی مکاتبات الکترونیکی و پیامهای خریداران (تیکت های خریداران) و سایر کاربران با شرکت، در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است.
  • تعرفه: فهرستی از تمامی سرویس های قابل ارائه توسط رادین وب سرور به همراه توضیحات، جزییات، محدودیت ها و قیمت. این فهرست به گونه ای تهیه و تنظیم شده است که خریدار با آگاهی کامل سرویس مد نظر خویش را انتخاب کند.
  • هرزنامه (اسپم – Spam) : هرزنامه (اسپم – Spam) : ایمیلی که بدون اجازه یا موافقت گیرنده برای او ارسال شود؛ و یا اینکه محتوی ایمیل منطبق با قوانین شبکه دریافت کننده ایمیل مورد نظر نباشد.
  • مرکز خدمات داده های اینترنتی (IDC – Internet Data Center) : مجموعه ای متمرکز که به صورت اختصاصی بریای میزبانی عملیات محاسباتی و شبکه ای یک سازمان برقرار میشود.
  • تحویل خدمات: ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویس‌های خریداری شده و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و شرکت
  • کاربر وب سایت: هر کسی که از هر نقطه ای در دنیا وب سایت خریدار را مشاهده یا مرور کند.
  • رم (RAM) : مقدار مصرف کاربر از حافظه اصلی سرور (و یا سرورها بسته به درخواست و قرارداد/صورتحساب کابر) بر حسب واحد گیگابایت که توسط وب سایت کاربر هنگام استفاده از مراجعین آن وب سایت مورد مصرف قرار میگیرد.
  • استفداده از پردازنده مرکزی (CPU Usage) : مقدار استفاده از توان محاسباتی پردازنده مرکزی توسط وب سایت کاربر به صورت درصدی از توان کلی پردازنده که به واسطه پردازش درخواست ها از وب سایت، اجرای کدهای دینامیک و استاتیک، ترافیک وب سایت و هر نوع پردازش دیگری که در هنگام سرویس دهی به مراجعین وب سایت کاربر مصرف میگردد.
  • فضای ذخیره سازی (Disk Space) : به مقدار فضای اشغال شده از هارد دیسک توسط کاربر که برای هرنوع ذخیره سازی اطلاعات/دیتا از جمله خود وب سایت، پایگاه های داده (مانند SQL Server)، گزارشها (لاگ - Log)، ایمیل ها و غیره استفاده میگردد.
  • پهنای باند (Bandwidth) : محاسبه میزان ترافیک رد و بدل شده بین سایت کاربر جهت سرویس دهی به مراجعین سایت کاربر که برای ارائه خدمات، نمایش اطلاعات سایت کاربر و سایر موارد استفاده میشود. مبنای محاسبه ترافیک مصرفی مگابایت بر ثانیه است. میزان تبادل اطلاعات بین سایت های کاربر (در صورتی که کاربر بیش از یک سایت داشته باشد) نیز به همین ترتیب محاسبه میگردد.
  • انتقال اطلاعات (Data Transfer) : به مقدار کلی (سر جمع) حجم اطلاعات رد وبدل شده بین سایت کاربر و مراجعین آن سایت، اطلاعات منتقل شده بین سایت کاربر و سرور یا سرورهای دیگر ارائه دهنده خدمات، بر حسب مگابایت بر ثانیه، اطلاق میشود.
  • زمان آماده به کار سرور (Server Uptime) : مدت زمان در دسترس بودن سرور در ظی بازه زمانی مشخص که بوسیله نتیجه سه آزمونی که باید نتیچه آنها مثبت باشد ودر ادامه معرفی میشوند، اندازه گیری میشود.
   1. پینگ وب سرور (Webserver Ping) : سرور باید بر روی درگاه (پورت - Port) 80 (درگاه جهانی پیش فرض) و یا درگاه دیگری که بر اساس تنظیمات خریدار تعریف شده است، از طریق telnet (روشی که کامپیوترها را قادر میسازد در داخل یک شبکه به هم متصل شوند) در دسترس و پاسخگو باشد.
   2. پینگ ایمیل سرور (Email Server) : پاسخگویی ودر دسترس بودن سرور ایمیل بوسیله telnet بر روی درگاه های 25 یا 110 (درگاه های پیش فرض بین المللی برای ایمیل) یا درگاه دیگری که خریدار آن را تنظیم کرده باشد.
   3. پینگ پایگاه داده سرور (Database Server) : میزان در دسترس و پاسخگو بودن پایگاه داده سایت بر روی درگاه های پیش فرض تعریف شده نرم افزارهای “MS SQL Server” و “MySQL” بر اساس تنظیمات خریدار یا شرکت.
  • زمان آماده به کار (Uptime) : مدت زمانی است که تمامی سرویس/سرویسهای سرویس دهنده (رادین وب سرور و یا سرویس دهنده های ثالث طرف قرارداد رادین وب سرور) به وب سایت خریدار در بستر اینترنت قابلیت دسترسی داشته باشد/باشند. تنها تحت شرایط زیر، تعلیق سرویس در زمان آماده به کار محاسبه نمیشود: خود وب سایت یا بعضی از سرویسهای وب سایت مغایر با بندهای این قرارداد عمل کرده باشند.

 

ضوابط و شرایط نام دامنه با پسوند ir

۰. مقدمه

مقررات زیر ناظر به ثبت نام‌های دامنه اینترنتی در دامنه کدکشوری ایران از طریق مرکز ثبت دامنه پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (از این پس «مرکز ثبت دامنه» یا «مرکز ثبت») است که یا مستقیماً با پسوند “ir.” و یا تحت دامنه های مرتبه دوم (به ضمیمه ۱: مقررات ثبت دامنه رجوع کنید) به ثبت می‌رسند.

۱. تعاریف

۱.۱ رابط‌ها:

اشخاص یـا سـازمـان‌هـایـی کـه از سوی دارنده امتیاز‌ ثبت بــه منظور انجام موارد زیر منصوب می‌شوند:

 1. رابط اداری: یعنی شخص یا سازمانی که مسؤولیت نــام دامنه را بر عهده داشته و تمامی مسایل مربوط به استعلام‌های راجع به نام دامنه برای وی ارسال می شود‌.
 2. رابط فنی: یعنی شخص یا سازمانی که مسؤولیت نگهداری فنی کارگزار نام دامنه را برعهده دارد و تمامی مسایل‌ فنی ‌و دستورالعمل‌ها می تواند برای وی ارسال شود.
 3. رابط مالی: یعنی شخص یا سازمانی که مسؤولیت رسیدگی به حساب هـر گـونه پرداختی را که بر طبق این موافقتنامه در وجه مرکز ثبت دامنه صورت می‌پذیرد برعهده دارد.

۱.۲ نام دامنه:

یعنی نـام دامنـه‌که از سوی مـرکز ثبت دامنه به دارنده امتیاز ‌ثبت واگذار می‌شود.

۱.۳ درخواست امتیاز نام دامنه:

یعنی فــرمی کــه به منظور ثبت و ضبط اطلاعـات مربوط به افراد یـا اشخاصی که متقاضی ثبت نـــام دامنــه در اینترنت هستند از سوی مرکز ثبت دامنه منتشر می‌شود.

۱.۴ مقررات دامنه:

یعنی مقررات مرکز ثبت دامنه برای ثبت دامنه و دامنه فرعی مندرج در ضمیمه ۱: مقررات ثبت دامنه این موافقتنامه.

۱.۵ سیاست حل اختلاف مرکز:

یعنی سیاست حل‌ اختلاف در زمینه نام‌های دامنه ثبت ‌شده توسط مرکز ثبت دامنه که در پایگاه داده این مرکز قرار دارد.

۱.۶ موافقتنامه ثبت:

شامل تمامی موارد زیر:

 1. الف. فرم تکمیل شده درخواست ثبت نام دامنه
 2. ب. ضوابط و شرایطثبت نام دامنه مرکر ثبت دامنه که شامل ضمایم زیر است :
  1. ۱. ضمیمه ۱: مقررات ثبت دامنه ,
  2. ۲. ضمیمه ۲: سیاست کیست (WHOIS) و
  3. ۳. ضمیمه ۳: هزینه ثبت .
  4. ۴. ضمیمه۴ : شیوه و مراحل تجدید .
 3. ج. قبول سیاست حل اختلاف مرکز ثبت دامنه (ضمیمه۵)سیاست حل‌ اختلاف، شیوه نامه حل اختلاف (ضمیمه ۶)شیوه نامه حل‌ اختلاف و مرجع حل اختلاف (ضمیمه ۷) مرجع حل‌ اختلاف

۱.۷ دارنده امتیاز ‌ثبت

یعنی شخص (حقیقی یا حقوقی) که امتیاز دامنه به نام وی به ‌ثبت‌رسیده است.

۱.۸ ثبت

یعنی اخذ و درج تمامی اطلاعاتی که توسط متقاضی‌ ثبت ارائه ،می‌گردد در پایگاه داده‌های مرکز.

۱.۹ هزینه ثبت

یعنی مبلغی که در جدول ضمیمه ۳: هزینه ثبت درج ‌شده و باید براساس فـــرم درخواست ثبت دامنه پرداخت گردد.

۱.۱۰ مرجع ثبت

یعنی پایگاه داده مربوط به zone یک یا چند دامنه اینترنتی، مشتمل بر نام‌های دامنه ثبت شده، نشانی ‌پروتکل‌های اینترنتی و اطلاعات مربوط به آنها.

۱.۱۱ هزینه تجدید ثبت

یعنی مبلغی که در جدول ضمیمه ۳: هزینه ثبت و ضمیمه ۴: شیوه و مراحل تجدید درج‌شده و بایستی براساس فرم درخواست تجدید ثبت نام دامنه پرداخت گردد.

۲. محدوده موافقتنامه

۲.۱

ضوابط و شرایط حاضر نسبت به هر نوع درخواستی که برای ثبت نام دامنه به مرکز ثبت یا نمایندگان وی ارائه شود، و همچنین هرنوع ثبت یا استفاده متعاقب از نام دامنه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از نام دامنه اعمال می‌گردد.

۲.۲

به محض آنکه درخواست ثبت نام دامنه تکمیل و جهت بررسی به مرکز ثبت ارائه شود، به منزله آن خواهد بود که ضوابط و شرایط حاضر برای متقاضی مفهوم بوده و با موافقت خود التزام به رعایت ضوابط و شرایط موافقتنامه ثبت را اعلام می‌دارد.

۳. هزینه‌ها و پرداخت‌

۳.۱

متقاضی ثبت‌ موافقت می‌کند که در ازای ثبت نام دامنه، هزینه ثبت و در صورت تجدید، هزینه تجدید ثبت را بپردازد.

۳.۲

تا زمانی که هزینه خدمات ارائه ‌شده به طور کامل پرداخت نشده‌باشد، هیچ تعهدی برای فعال‌کردن نام دامنه یا تجدید ثبت آن وجود نخواهد داشت.

۳.۳

تمامی پرداخت‌های مرتبط با ثبت نام دامنه یا تجدید ثبت آن غیرقابل‌عودت است مگرآنکه در این موافقتنامه به نحو دیگری قید شده باشد.

۳.۴

در صورتی‌که رابط مالی قادر نباشد پرداخت‌های سررسید شده را انجام دهد، مرکز ثبت حق خواهد داشت که نسبت به وصول هزینه مربوطه از دارنده امتیاز ثبت‌ اقدام نماید.

۳.۵

هزینه ثبت و هزینه تجدید ثبت به طرق و وسایل مقتضی و به میزانی که در بازه‌های زمانی مختلف از سوی مرکز ثبت اعلام می‌شود پرداخت خواهد شد.

۴. دقت و صحت اطلاعات

۴.۱

به منظور درخواست امتیاز نام دامنه، متقاضی ‌ثبت ملزم خواهد بود که اطلاعات درخواست‌شده در فرم درخواست امتیاز نام دامنه را ارائه نماید. مرکز ثبت سعی متعارف خود را در جهت رعایت جوانب احتیاط در حفاظت از چنین اطلاعاتی در قبال فقدان، سوءاستفاده، دسترسی غیرمجاز یا افشاءآن، و هرگونه تغییر و نابودی اطلاعات بکارخواهدبست.

۴.۲

متقاضی ثبت با تسیلم درخواست ثبت نام دامنه، به قید تضمین اعلام می‌دارد که حسب اطلاع و اعتقاد وی، هر گونه اطلاعاتی که در فرم درخواست ثبت نام دامنه مطرح‌شده به نحو صحیح و واقعی ارائه گردیده است.

۴.۳

متقاضی‌ ثبت به قید تضمین اعلام می‌دارد، هر گونه تغییری که متعاقباً در اطلاعات مطرح شده در فرم درخواست امتیاز ‌نام دامنه بوجود آید، تا حدی که لزوم رعایت دقت و صحتِ اطلاعات مطروحه در فرم درخواست ایجاب می‌کند، برطبق مقررات جاری در زمان انجام تغییرات، و در اسرع وقت به مرکز ثبت ارائه خواهد شد.

۴.۴

مرکز ثبت هیچ‌نوع تعهدی در مورد نظارت بر اطلاعات ارائه ‌شده توسط متقاضی‌ ثبت و یا در مورد دقت و صحت اطلاعات موجود نزد مرکز ثبت برعهده نخواهد داشت؛ و همچنین در موقعیتی نیست که بتواند تعیین کند آیا وضعیت موجود ناقض حقوق اشخاص ثالث هست یا خیر؛ اما بهرحال می‌تواند به اعلامات و تضمینات بیان ‌شده از سوی متقاضی‌ ثبت استناد کند. صرف ثبت نام دامنه، متقاضی را از ادعاهای معارضین بری و مصون نخواهد کرد و نامبرده مسؤولیت پاسخگویی به ادعاهای احتمالی اشخاص ثالث نسبت به نام ثبت شده را برعهده خواهد داشت.

۴.۵

درصورتی‌که موافقتنامه ثبت یا تغییرات بعدی آن حاوی اطلاعاتی نادرست و گمراه‌کننده باشد، یا دارنده امتیاز‌ ثبت در فرم درخواست ثبت نام دامنه، اطلاعاتی را که مرکز ثبت جهت اخذ تصمیم در قبول یا رد واگذاری نام دامنه به متقاضی‌ ثبت لازم و ضروری بداند مخفی و یا حذف کرده باشد، مرکز ثبت حق خود را برای لغو ثبت نام دامنه محفوظ می‌دارد.

۴.۶

ارائه عمدی اطلاعات غیردقیق و غیرقابل اتکاء از سوی متقاضی ثبت، همچنین عدم اقدام در ‌به‌روزرسانی فوری اطلاعات ارائه شده به مرکز ثبت به عمد، یا عدم اقدام در اعلام صحیح مشخصات تماس ظرف مدت پانزده (۱۵) روز از تاریخ استعلام مرکز ثبت، موجب نقض اساسی موافقتنامه ثبت بوده و مبنایی برای لغو امتیاز ثبت دامنه خواهد بود.

۴.۷

متقاضی‌ ثبت به قید تضمین اعلام ‌می‌دارد که نهایت سعی خود را به عمل ‌آورده است که احراز کند ثبت نام دامنه و یا استفاده مستقیم یا غیرمستقیم از نام دامنه موجب نقض حقوق قانونی شخص ثالث نخواهد شد.

۴.۸

متقاضی‌ ثبت به قید تضمین اعلام می‌دارد که حسب اطلاع وی، ثبت و استفاده مستقیم یا غیرمستقیم از نام دامنه موجب نقض هیچیک از قوانین و مقررات حاکم نخواهد بود.

۴.۹

درصورتی‌که استفاده از نام دامنه از سوی دارنده امتیاز‌ ثبت به شخص ‌ثالث واگذار شود، مسؤولیت ثبت و ضبط سوابق مربوط به نام دامنه و تعهدات ناشی از آن کماکان برعهده دارنده امتیاز‌ ثبت خواهد بود مگر آنکه ثبت مذکور با طی مراحل اداری به امتیاز گیرنده جدید منتقل شود.

۴.۱۰

مرکز ثبت می‌تواند به موجب اعلام هر شخص مبتنی بر عدم دقت و صحت اطلاعات ارائه ‌شده در فرم درخواست ثبت نام دامنه یا براساس بررسی‌های دوره‌ای در این زمینه، اقدامات متعارف جهت بررسی دقت و صحت اطلاعات ارائه ‌شده از سوی دارنده امتیاز‌ ثبت به عمل ‌آورد. در صورتی ‌که مرکز ثبت احراز کند که اطلاعات به نحو غیردقیق و غیرصحیح ارائه شده‌اند، اقدامات مقتضی جهت اصلاح و رفع نقص اطلاعات مذکور به عمل‌ خواهدآورد.

۴.۱۱

علی‌رغم هر گونه تغییر، باز پس دادن، لغو یا انتقال که نسبت به امتیاز ثبت نام دامنه صورت پذیرد، حقوق مکتسب مرکز ثبت در قبال نقض مقررات موافقتنامه به قوت خود باقی است.

۵. قید محرمانگی

۵.۱

به موجب ارائه درخواست ثبت نام دامنه و در صورت ثبت نام دامنه، متقاضی‌ ثبت، نماینده وی (در صورت وجود) و رابط‌های مربوطه (به شرح مندرجات بند ۱-۱) بدینوسیله رضایت خود را نسبت به درج مشخصات راجع به هویت ایشان و دسترسی به این مشخصات از طریق درج در پایگاه ‌ثبتی نام‌های دامنه WHOIS توسط مرکز ثبت، اعلام می‌کنند. موارد مشخص اطلاعات مورد لزوم، در ضمیمه ۲، و براساس اطلاعات ارائه شده در زمان ثبت درج می‌گردند. در صورتی‌که قوانین و مقررات کشوری یا مقتضیات جهانی اینترنت مستلزم افزودن موارد دیگری از اطلاعات مربوط به اشخاص در پایگاه ‌ثبتی نام‌های دامنه WHOIS باشد، دارنده امتیاز‌ ثبت حق خواهد داشت که ثبت نام دامنه خود را لغو نموده و بخش استفاده ‌نشده از هزینه ثبت دامنه را باز پس بگیرد.

۵.۲

به منظور تأمین اطلاعات راجع به ثبت نام دامنه یا مقاصد مربوطه دیگر، خدمات مشروحه پایگاه ‌ثبتی نام‌های دامنه WHOIS برای تمامی افراد و عموم قابل دسترس خواهد بود.

۶. تقدم درخواست، تقدم در ارائه خدمات

مرکز ثبت ارائه خدمات برای ثبت دامنه را بر اساس تقدم در ارائه درخواستِ ثبت نام دامنه صورت خواهد داد مگر در مواردی که محدودیت ویژه برای استفاده از نام دامنه‌‌ای موجود باشد.

۷. حق امتناع از ثبت نام دامنه

۷.۱

مرکز ثبت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که صرفاً براساس صلاحدید خود از اقدام به ثبت نام دامنه امتناع ورزد.

۷.۲

متقاضی ثبت موافقت می‌نماید که صرف تسلیم درخواست ثبت نام دامنه به هیچ‌وجه موجب تعهدی برای مرکز ثبت نخواهد بود.

۷.۳

متقاضی ثبت موافقت می‌نماید که مرکز ثبت هیچ مسؤولیتی در قبال ضرر و زیان احتمالی ناشی از امتناع مرکز ثبت از قبول درخواست متقاضی ثبت برای ثبت نام دامنه برعهده نخواهد داشت.

۷.۴

در صورتی‌که درخواست ثبت نام دامنه مورد قبول قرار نگیرد، مرکز ثبت متعهد خواهد بود که مراتب را فوراً به متقاضی یا نماینده وی اعلام کرده و هر مبلغی را که دریافت شده مسترد دارد.

۸. - سیاست حل اختلاف

درصورتی‌که نام دامنه به ثبت برسد، دارنده امتیاز ثبت موافقت می‌نماید که ملزم به رعایت سیاست مرکز ثبت در زمینه حل و فصل اختلافات باشد و این سیاست را به منزله بخشی از تعهدات ناشی از این موافقتنامه مورد قبول قرار خواهد داد. آخرین دستورالعمل مربوط به حل‌ اختلاف عبارتست از: سیاست حل‌ اختلاف و شیوه نامه حل‌ اختلاف .
دارنده امتیاز ثبت موافقت می‌نماید که هر گونه اختلافی که ناشی از ثبت و استفاده از نام‌ دامنه یا مرتبط باآن باشد، براساس مقررات مندرج در سیاست حل‌ اختلاف رسیدگی خواهد شد.

۹. نماینده‌ها

۹.۱

متقاضی ثبت موافقت ‌می‌نماید چنانچه موافقتنامه ثبت توسط نماینده وی از قبیل یک ISP یا یکی از رابط‌ها تکمیل و منعقد گردد، متقاضی ثبت در مقام اصیل در موافقتنامه، ملزم به رعایت کلیه ضوابط و شرایط موافقتنامه ثبت خواهد بود.

۹.۲

عقد موافقتنامه توسط نماینده برای متقاضی ثبت (چه از طریق پست الکترونیکی چه از طرق دیگر) و به منزله اقدام از سوی متقاضی ثبت بوده و در عین حال نماینده نیز به آن ملزم خواهد بود.

۱۰. تخلف از موافقتنامه

دارنده امتیاز ثبت موافقت ‌می‌نماید که درصورت عدم متابعت از مقررات موضوع موافقتنامه ثبت، این اقدام وی از سوی مرکز ثبت به منزله تخلف اساسی از مفاد موافقتنامه تلقی گردیده و مرکز ثبت اخطاری کتبی حاکی از شرح ‌عمل ناقض موافقتنامه برای دارنده امتیاز ثبت خواهد فرستاد. اگر ظرف مدت سی‌روز از تاریخ ارسال اخطار به پست، دارنده امتیاز ثبت مدارک و دلایل لازم و مورد قبول مرکز ثبت را که دلالت بر عدم‌تخلف وی از تعهدات کند ارائه ندهد، در این ‌صورت مرکز ثبت می‌تواند نام ‌دامنه ثبت ‌شده به نام دارنده امتیاز‌ ثبت را بدون وجود حقی برای دارنده امتیاز‌ ثبت و بدون ورود لطمه به سایر دعاوی که مرکز ثبت ممکن است به طرفیت دارنده امتیاز ‌ثبت از جهت جبران خسارات اقامه کند، فسخ و از فهرست نام ‌دامنه حذف نماید. تخلفی را که از سوی دارنده امتیاز ثبت صورت ‌می‌پذیرد نمی‌توان به‌صرف ‌اینکه مرکز ثبت پیش ‌از‌ آن نسبت بدان یا سایر تخلفات اقدام نکرده، موجه جلوه داد.

۱۱. فسخ، انتقال و تغییرات در موافقتنامه

۱۱.۱

مرکز ثبت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که بر طبق شرایط زیر نسبت به لغو یا انتقال اقدام ‌نموده یا هر نحو تغییراتی را نسبت به ثبت نام‌ دامنه به عمل‌ آورد:

 1. الف. در صورت دریافت دستورا‌العمل کتبی یا الکترونیک از دارنده امتیاز ‌ثبت یا نماینده مجاز دارنده امتیاز‌ثبت مبنی بر اقدام در این خصوص (در زمینه مقررات و روش جاری به ضمیمه ۱: مقررات ثبت دامنه مراجعه کنید).
 2. ب. در صورت دریافت دستور از مقام قضایی یا مرجع داوری صالح نسبت به موضوع، مبنی بر اقدام در این خصوص.
 3. ج. در صورت وصولِ ‌تصمیم متخذه از سوی هیأت‌حل اختلاف اداری مبنی بر اقدام در این خصوص که در یک رویه رسیدگی اداری به طرفیت دارنده نام دامنه و بر اساس سیاستنامه حل اختلافات مرکز ثبت دامنه یا نسخه جدیدالتصویبی از آن به این نتیجه رسیده است. .

۱۱.۲

مرکز ثبت همچنین این حق‌را برای خود محفوظ ‌می‌دارد که در صورت ورود الزامات حقوقی دیگر، نسبت به لغو، انتقال یا هر گونه تغییر در ثبت ‌ِنام ‌دامنه اقدام نماید.

۱۲. محدودیت در مسؤولیت

۱۲.۱

متقاضی ‌ثبت موافقت می‌نماید که مرکز ثبت در قبال وی هیچگونه مسؤولیتی از جهت خسارات متحمله در موارد زیر بر عهده نخواهد داشت:

 1. الف. خسارت مربوط به پردازش درخواست ثبت نام ‌دامنه در مرکز ثبت؛
 2. ب. خسارت مربوط به پردازش تغییرات مجاز در ثبت مشخصات نام ‌دامنه در طی دوره ثبت؛
 3. ج. خسارت ناشی از امتناع مرکز ثبت از قبول درخواست ثبت (به غیر از استرداد هزینه‌ای که توسط متقاضی ‌ثبت به مرکز ثبت پرداخت ‌شده‌است)؛
 4. د. خسارت ناشی‌از تخلف نماینده دارنده امتیاز ‌ثبت در پرداخت هر یک از هزینه‌های ثبتی یا تجدید ثبت؛
 5. ه‍. خسارت ناشی‌از اجراء و اعمال سیاست حل اختلاف.

۱۲.۲

متقاضی ثبت موافقت دارد که مرکز ثبت تحت‌ هیچ‌ شرایطی مسؤولیت عدم ‌النفع، فقد کسب ‌و پیشه یا عدم‌ تحقق درآمدهای پیش‌بینی شده را صرفنظر از نحوه وقوع این موارد برعهده‌ نخواهد داشت.

۱۲.۳

متقاضی ثبت موافقت دارد که مرکز ثبت در قبال از دست‌دادن امتیاز ثبت و عدم ‌استفاده از نام دامنه یا به‌جهت قطع فعالیت ‌بازرگانی، یا تحمل هرگونه زیان غیرمستقیم، ویژه، ضمنی یا تبعی از هر قبیل ‌که باشد (ازجمله عدم ‌النفع) اعم‌از قراردادی یا قهری (از جمله سهل‌انگاری) یا هر نوع زیان‌ دیگری به هر نحو برعهده نخواهد داشت.

۱۲.۴

بدون ورود لطمه به مراتب مشروحه فوق، متقاضی ‌ثبت موافقت دارد که سقف هرنوع مسؤولیتی که مرکز ثبت در قبال دارنده امتیاز ‌ثبت ممکن ‌است عهده‌دار شود، از حداکثر هزینه ثبت‌ دامنه یا هزینه تجدید ثبت آن که برای دوره جاری از سوی دارنده امتیاز ‌ثبت به مرکز ثبت پرداخت‌ شده است افزون نخواهد بود.

۱۲.۵

متقاضی ‌ثبت موافقت دارد که احتمال بروز خطا در ارائه خدمات فنی وجود دارد. مرکز نیز از این وضعیت مستثنی نمی‌باشد

۱۳. جبران خسارت

دارنده امتیاز ثبت اذعان می‌دارد که مرکز ثبت، مدیران، مسئولان، کارمندان و نمایندگان وی از هر ادعایی که ناشی از یا در ارتباط با (۱) ثبت و استفاده از نام دامنه ‌یا؛ (۲) اجرای دستورات یا تصمیمات متخذه از سوی مرجع حل‌ ‌اختلاف باشد، مصون و بری می‌باشد. این‌قبیل ادعاها می‌تواند از جمله شامل ادعاهای مبتنی بر نقض حقوق ‌مالکیت معنوی، علامت ‌تجارتی یا خدماتی، نقض حق‌ برنام ‌تجاری، تضغیف علایم تجاری مشهور، دخالت قاهرانه در قرارداد یا دخالت در منافع محتمل ‌بازرگانی، یا رقابت غیرمنصفانه، افتراء و یا لطمه به حسن ‌شهرت ‌تجاری باشد. این مصونیت حتی بعد از انقضاء موافقتنامه به قوت خود باقی است.

۱۴. حقوق مالکیت معنوی

مرکز ثبت هیچگونه مسئولیتی در قبال ثبت و استفاده از نام ‌دامنه یا اطلاعاتی که به طور کلی در مرجع ثبتی نگهداری می‌شود و خصوصاً مسؤولیتی در قبال تعارض ثبت و استفاده از نام ‌دامنه با هر نوع علامت ‌تجارتی، اعم ‌از اینکه ‌علامت مزبور ثبت شده یا نشده باشد، یا در قبال تعارض با هر نوع حقوق دیگری در زمینه مالکیت معنوی برعهده نخواهد داشت.

۱۵. تغییر یا باز پس دادن نام ‌ِدامنه

دارنده امتیاز (مستقیماً یا از طریق نماینده خود) می‌تواند براساس روش‌ها و دستورالعمل‌های مقرر در مرکز ثبت مبادرت به تغییر یا باز پس دادن امتیاز ثبت نام ‌دامنه نماید (درزمینه مقررات و روش‌های مربوطه به ضمیمه ۱: مقررات ثبت دامنه مراجعه کنید).

۱۶. خاتمه موافقتنامه

۱۶.۱

انقضای مدت موافقتنامه و عدم تجدید آن موجب خاتمه موافقتنامه می‌شود.

۱۶.۲

دارنده امتیاز می‌تواند قبل از انقضاء موافقتنامه نیز از مرکز ثبت درخواست نماید که با حذف نام دامنه از فهرست مرجع ثبتی و براساس روش‌های مقرر در مرکز ثبت در این موارد، مبادرت به فسخ موافقتنامه نماید.

۱۶.۳

درصورتی‌که در جریان ثبت امتیاز نام ‌دامنه یا تغییرات بعدی آن، تقلب اساسی صورت گرفته یا اطلاعات اساساً غیرصحیح و گمراه‌کننده ارائه شده‌ باشد، مرکز ثبت می‌تواند قبل از انقضاء موافقتنامه نیز صرفاً بنا بر صلاحدید مرکز ثبت نسبت به فسخ موافقتنامه ثبت اقدام نماید.

۱۶.۴

فسخ موافقتنامه ثبت، حقوق و تعهداتی میان طرفین که از ماهیت مستمر برخوردار باشد ایجاد نخواهد کرد و تغییر، تسلیم، باز پس دادن، لغو یا انتقال نام‌دامنه نیز باعث اسقاط حقوق مکتسبه تحت ضوابط و شرایط موافقتنامه ثبت نخواهد شد.

۱۷. واگذاری

مرکز ثبت می‌تواند موافقتنامه ثبت را واگذار نماید. دارنده امتیاز نیز می‌تواند با لحاظ مفاد ماده ۱۸ این موافقتنامه، مبادرت به واگذاری نام‌ دامنه نموده و با رعایت مقررات و روش‌های مورد اجراء و انجام پرداخت‌های مقتضی و قابل ‌اعمال در زمان واگذاری، نام دامنه را منتقل نماید. هیچ‌ روش دیگری در واگذاری مورد قبول نخواهد بود.

۱۸. تجدید یا انتقال ثبت

۱۸.۱

مرکز ثبت می‌تواند در زمان تجدید ثبت یا انتقال ثبت ‌ِنامِ‌ دامنه، مفاد و شرایط موافقتنامه ثبت را مورد تغییر قرار دهد. تمامی انتقال‌ها و تجدیدهای ثبت نام دامنه براساس مقررات موافقتنامه ثبت که در زمان انتقال یا تجدید ثبت موردعمل است، و در صورت انتقال، به نحو مورد توافق با انتقال‌ دهنده، صورت خواهد گرفت. به محض انتقال ثبت نام دامنه، مفاد بند ۲-۲ در خصوص انتقال گیرنده جاری خواهد شد.

۱۸.۲

به محض انقضاء موافقتنامه ثبت، دامنه مورد نظر وضعیت معلق خواهد یافت مگر آنکه پیش از آن ترتیبات لازم برای تجدید ثبت یا لغو ثبت صورت پذیرفته باشد. پس از انقضاء، به دارنده قبلی امتیاز نام دامنه یک مهلت ارفاقی یک ماهه داده می شود تا در این مدت بتواند نسبت به تجدید یا لغو امتیاز ثبت اقدام نماید. شرایط رفع تعلیق در ضمیمه ۴: دستورالعمل تمدید مندرج است.

۱۹. قانون حاکم

این موافقتنامه ثبت و هرگونه تفسیر آن از جمیع جهات تحت حکومت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

۲۰. اختلافات فی‌مابین مرکز ثبت و دارنده امتیاز

هرگونه اختلافی که ناشی از، یا مرتبط با موافقتنامه ثبت یا اصلاحات بعدی آن باشد از قبیل عقد موافقتنامه، اعتبار، تأثیر الزام‌آور، تفسیر، اجراء، نقض یا فسخ موافقتنامه ثبت یا دعاوی غیرقراردادی، .... ، توسط دادگاه‌های جمهوری اسلامی ایران مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

۲۱. ابلاغ‌ها

۲۱.۱

به غیر از مواردی که به نحو دیگری در این موافقتنامه مقرر شده باشد، هر گونه اخطاری که باید بر طبق این موافقتنامه ثبت ابلاغ گردد فقط درصورتی‌که به صورت دستی یا از طریق خدمات پستی که هزینه آن از قبل پرداخت‌ شده یا از طریق فاکس و یا ای‌میل به نشانی و شماره شناخته ‌شده مخاطب ارسال شود، ابلاغ ‌شده محسوب است. نفوذ و تأثیر اخطار در صورتی ‌که به طور دستی تحویل داده شود در زمان تسلیم، در صورت ارسال از طریق فاکس یا ای‌میل در زمان ارسال و در صورت ارسال از طریق پست ۱۰ روز بعد از تاریخ تحویل به پست محسوب است.

۲۱.۲

هر گونه اخطار مربوط به اختلافات حاصله که براساس سیاست حل اختلاف برای دارنده امتیاز ارسال می‌گردد، در صورت ارسال از طریق ای‌میل به نشانی رابط اداری به نحو مندرج در درخواست ثبت نام دامنه، ابلاغ معتبر محسوب می‌گردد.

۲۲. عدم وجود رابطه نمایندگی

هیچیک از مفاد این موافقتنامه ثبت نبایستی به نحوی تعبیر و تفسیر گردد که حاکی از رابطه نمایندگی، مشارکت یا اقدام مشترک از سوی مرکز ثبت و دارنده امتیاز یا بین دارنده امتیاز و شخص ثالث تلقی گردد.

۲۳. قابلیت انفکاک موافقتنامه

در صورتی‌که هریک از مفاد این موافقتنامه ثبت بر طبق قانون حاکم یا براساس تصمیم مقتضی از سوی دادگاه غیرقابل ‌اجراء یا غیر معتبر تشخیص داده شود، این امر تأثیری بر سایر مقررات مندرج در این موافقتنامه نداشته و همچنان لازم‌الاجراء تلقی می‌گردند. مرکز ثبت نهایت سعی خود را مبذول خواهد داشت که حداکثر ظرف مدت یک (۱) ماه از تاریخ غیرقابل‌ اجراء شدن مقررات مذکور نسبت به اصلاح آن و جایگزینی با مقررات معتبر و قابل ‌اجراء به نحوی که اهداف اولیه مرکز ثبت را برآورده نماید اقدام لازم را اتخاذ کند.

۲۴. عناوین مندرج در موافقتنامه

عناوین به کار رفته در این موافقتنامه صرفاً جهت سهولت ارجاع به موضوعات مربوطه در این موافقتنامه درج گردیده و براین اساس تأثیری بر نحوه تفسیر مفاد موافقتنامه نخواهد داشت.

۲۵. توافق نسبت به تمامیت موافقتنامه

متقاضی موافقت دارد که این موافقتنامه ثبت توافق کامل و انحصاری فی‌مابین دارنده امتیاز و مرکز ثبت در زمینه ثبت نام دامنه می‌باشد. قبول موافقتنامه حاضر به منزله لغو کلیه توافقات و تفاهماتی است است که ممکن است پیش از این به موجب عرف، رویه، خط‌مشی یا سابقه حاصل شده باشد. به غیر از مواردی که در این موافقتنامه ترتیب دیگری حاصل شده باشد، هیچ‌گونه تغییری در این موافقتنامه بدون حصول توافق کتبی و امضاء شده از سوی دارنده امتیاز ثبت یا نمایندگان مجاز دارنده امتیاز و مرکز ثبت معتبر نخواهد بود.